x-kom hosting

Zestaw do amatorskiej obróbki video, budżet bez ograniczeń, ale ekonomicznie :)

peter221
utworzono
utworzono

Zastosowanie: przeglądanie www, ms office, amatorska obróbka video z gopro max (360st) + iphone 13pro (4k), oglądanie materiału z kamer 360st. aktualny zestaw nie radzi sobie z materiałem z gopro max. Zastanawiam się, gdzie jest wąskie gardło.


Posiadam: 

1. monitor EIZO FLEXSCAN EV2455 (zostaje)

2. PHANTEKS Enthoo Pro obudowa

3. Crucial DDR4 Ballistix Sport LT, 2x16GB

4. MSI X99A SLI PLUS

5. dyski Samsung SSD 950 pro 512gb (z 2016), jakiś ssd sandisk 240gb ultra plus (2014, na nim stoi system win10), jakiś 3tb Toshiba też stary.

6. procesor Intel Core i7-5820K, 3.3GHz, 15MB,

7. Nvidia Geforce gtx970

8. model zasilacza nie jestem w stanie znaleźć

 

(overclocking): tak/nie

- Specjalne wymagania: nie, choć miło byłoby, żeby została obudowa, ale nie jest to warunek konieczny. obecna jest ogromna.

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Problemem w Twoim secie jest to, że nie masz konkretnej akceleracji na osi czasu (CPU bez iGPU) oraz to, że GTX 970 swoje lata ma już dawno za sobą. W jakim sobie pracujesz z tymi filmami? Pamięci z jakim taktowaniem masz? Zdejmij bok obudowy, zrób foto PSU i wrzuć. 

 

Wstępnie https://proline.pl/koszyk/940bfe73 z CPU 16/24 + quicksync, GPU RTX 4060 Ti 16GB, pamięci DDR4 możesz sobie rozbudować do 64GB, 950 Pro na system i soft, ADATA Legned na materiał (surówka + render), sandiska możesz dać na sam cache i temp, HDD magazyn danych. 

 

 

 

  • Dziękuję 1
peter221
komentarz
komentarz (edytowane)

---W jakim sobie pracujesz z tymi filmami?--- Zakładam, że pytasz o oprogramowanie. GroPro Player, Adobe Premiere Pro.

 

RAM Crucial DDR4 Ballistix Sport LT, 2x16GB, 2400MHz, CL16 (BLS2C16G4D240FSC)

 

Zasilacz Corsair RM 550x

Edit#1: poniżej jeszcze zrzut wydajności jak coś odtwarzam z gopro

 

zasilacz.JPG

zrzut.jpg

Edytowane przez peter221
dodanie treści
KillaHill
komentarz
komentarz

Zasilacz może zostać. Pamięci można sprzedać i włożyć 3600 MHz 2x32GB albo jak chcesz to myśl o DDR5 ale - nie będzie z nich odczuwalnych korzyści względem DDR4 a cena 2x wyższa więc moim zdaniem zdecydowanie nie warto. 

peter221
komentarz
komentarz

Dziękuję za podpowiedź i zaproponowanie zestawu, doceniam.

Czy to jest najbardziej ekonomiczna opcja? Przeraża mnie inwestowanie 6k tylko żeby móc obrobić materiał z kamerki na kasku xD

Czy może teraz podzespoły są ekstra drogie?

KillaHill
komentarz
komentarz

To co Ci dałem to po prostu wydajność za którą się płaci.

Dając nawet takie coś za 4k https://proline.pl/koszyk/7ad4143a masz CPU 14 rdzeni, 20 wątków, quicksync + RTX 3060 12GB też ogarnie temat. Pamięci przekładasz swoje i masz znacznie mniejszą cenę. 

peter221
komentarz
komentarz

Dziękuję.

  • 5 miesięcy później...
peter221
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill dojrzałem do chęci wydania paru pln więcej za dobrą wydajność, czy ten koszyk, który zaproponowałeś w październiku nadal jest aktualny? Czy coś można by poprawić? https://proline.pl/koszyk/940bfe73 

ps. jak można postawić Ci kawę?

Edytowane przez peter221
peter221
komentarz
komentarz

Pięknie Ci dziękuję, zestaw gra i śpiewa, śmiga niemiłosiernie, łyka materiał z gopro bardzo swobodnie. 

Jedyne co: adata legend przyszedł martwy i poszedł do reklamacji.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.