x-kom hosting

32 cale, 4k, usb-c z power deliver, niezakrzywiony

Master9000
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Od ponad dwóch miesięcy mam problem z znalezieniem monitora które spełni moje oczekiwania i nie będzie wadliwy.

 

 

Jako pierwszy monitor sprawdziłem Samsung T870 (LF32TU870VRXEN) posiadał wadę fabryczną - matryca była nierówno podświetlona.

Oddałem i zamówiłem ten sam monitor z innego sklepu i co ciekawe, ten sam defekt. Tylko w tym przypadku nie mogłem go oddać gdyż odebrałem zamówienie w sklepie stacjonarnym. Monitor dwa miesiące spędził w serwisach bym ostatecznie otrzymał zwrot pieniędzy.

No to mówię, "ah te samsungi, teraz wezmę LG". 

Padło na LG 32UP55NP-W. Początkowo wszystko ok do mementu gdy podłączyłem laptopa przez usb-c i pojawiły się na monitorze pionowe paski(również wyglądało na błąd z podświetleniem). Oddany.

 

Zwiększyłem budżet i wziąłem iiyama ProLite XUB3293UHSN-B5. To był pierwszy IPS i chyba już ostatni. Wszyscy mówią, że IPS ma super kąty widzenia ale w tym przypadku pod niewielkim kątem na całym ekranie pojawiało się mleko. To wyglądało jakby było ustawione podświetlenie na 400%. Oddaje.

 

Czy jesteście w stanie mi pomóc? Szukam sprawdzonego monitora 32 cale o rozdzielczości 4k z usb-c z opcją zasilania, niezakrzywiony oraz hubem usb.

Budżet ~2,5k 


Pozdrawiam

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety czytając wiele opinii o monitorach można dojść do wniosku, że zakup monitora to loteria. Ten sam model może trafić się bez wad lub wadliwy. Moim zdaniem trzeba zamawiać tylko przez internet by można było skorzystać do prawa zwrotu przez 14 dni.

 

Znalazłem 2 monitory, które powinny spełnić wymagania, które opisałeś.

Pierwszy to LG Ultrafine 32UN880P-B Ergo za 2 289 zł. To matowy płaski IPS 31,5" o rozdzielczości 4k, ma USB Typu-C (z DisplayPort i Power Delivery), wbudowany HUB USB.

Drugi LG Smart 32SQ780S-W Ergo za 1 879 zł. To matowy płaski VA 31,5" o rozdzielczości 4k, ma USB Typu-C (z DisplayPort i Power Delivery), wbudowany HUB USB.

Możesz zamówić dwa modele i zostawić ten, który będzie lepszy. 14 dni spokojnie wystarczy na przetestowanie takiego monitora.

Edytowane przez tapczan2
Przemall
komentarz
komentarz

@Master9000 A nie chcesz podnieść budżetu? Jeśli nie chcesz iść na kompromisy to polecam https://www.morele.net/monitor-gigabyte-m32u-kvm-hdmi-2-1-9205256/

Kąty są rewelacyjne, nie ma u mnie żadnego problemu z nierównomiernym podświetleniem. Portów USB całkiem sporo, dodatkowo ma wbudowany KVM.

Master9000
komentarz
komentarz

@Przemall Hej, to twój prywatny monitor monitor na co dzień tak? Ja właśnie testuje kolejny AOC U32P2CA i obraz to porażka. Mój stary 24 calowy full hd lg ips wygląda o niebo lepiej do tego AOC. 

 

Gigabyte zawsze kojarzył mi się z tandetą. Tutaj jest wszystko ok?

Przemall
komentarz
komentarz

@Master9000 Nie zauważyłem w nim wad o których wspominałeś, dlatego polecam. Co do tandety to nie wiem, wygląda całkiem przyzwoicie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.