x-kom hosting

Problem z klawiatura w laptopie.

STD
utworzono
utworzono

Czesć. Mam problem z klawiaturą w moim laptopie. Jest to Asus tuf F15, a problem polega na tym, że mialem dzisiaj zabrudzoną klawiature więc wziąlem szmatkę i zacząlem nią przecierać wszystkie klawisze na sucho, aż plamy z tluszczu zeszly. Wtedy pojawil się problem który polega na tym, że nie moge wpisać litery L z kreseczką (polskie L, nie wiem jak wpisać bo nie dziala), jednak samo L dziala, z literą S jest troche dziwniej bo jak wpisze Alt + S to wyskakuje mi dziwne okno po lewej stronie ekranu, w którym widać ilosć FPS, taktowanie procka, gpu, moc, stan baterii, użycie ram itp. Boje się, że moglem cos nawciskać i przez przypadek wstukać jakąs nieznaną mi kombinacje. Wszystkie inne litery dzialają ( ĘÓĄŻŹĆŃ ). Wiecie o co może chodzić? Przejrzalem juz google i nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie. W zalączniku pokazuje to okno o którym mówilem.

SS.png

Gawel
komentarz
komentarz

Klawisze przeciera się po wyłączeniu komputera. Wpisz w lupce autostart i wrzuć co tam masz, pewnie będzie tego dużo bo to laptop. Co do skrótu to jakiś program działający w tle jest uruchamiany 

STD
komentarz
komentarz

Już będę wiedzial na przyszlosć :D

Próbowalem dalej szukać odpowiedzi i nic, mam nadzieje, że będziesz w stanie pomóc.

ss1.png

ss2.png

STD
komentarz
komentarz

Hej, temat już nieaktualny. Udało mi się znaleźć błąd i go naprawić. Poniżej opisze rozwiązanie, być może przyda się komuś w przyszłości.

Mianowicie chodzi o to, że monitorowanie zasobów komputera z aplikacji Armory Crate (czyli to co jest na screenie) przez przypadek ustawiłem na bindzie alt+s, dodatkowo alt+l zmieniało obserwowane parametry więc zajęte miałem dwa klawisze, przez to nie wchodziły literki Ś oraz Ł. Aby się tego pozbyć trzeba wejść a apke Armory Crate -> system -> monitor zasobów. Następnie wejść monitorowanie na żywo -> ustawienia monitora w czasie rzeczywistym. Tam zmieniamy bindy na litery które nie tworzą polskich znaków więc takie bindy z niczym nam nie kolidują. Tylko takie jest rozwiązanie, format komputera niestety nie pomaga o czym się już przekonałem :D

Mam nadzieję, że komuś się to przyda i ja sam dziękuje za zainteresowanie. Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.