x-kom hosting

[6500] Laptop - Obróbka wideo, zdjęć

Farendus
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za laptopami typowo pod render filmów, obróbkę zdjęć oraz zwykłe przeglądanie internetu, oglądanie filmów.
Jeśli chodzi o program do wideo to jest to DaVinci Resolve, a do obróbki zdjęć jeszcze nie wybrałem, ponieważ zaczynam z tym dopiero zabawę...

Zacząłem się zastanawiać nad MacBookiem Air 13 16gb ram 256 ssd + dokupić będę chciał dysk ssd, widziałem dużo pozytywnych opinii i zestawień na youtube, ale dalej nie mam pewności czy iść w Windows czy IOS, także moje pytanie jest następujące, czy warto kupić owego MacBooka czy zainwestować w coś pokroju Lenovo Legion, bo również ma dużo pozytywnych opinii.

 

Jeśli już stanie na MacBooku to mam pytanie następujące:

- Czy właśnie ten Mac daje rade przy obrabianiu materiału 2,7-4k, bez zacięć podglądu?

- Nie przegrzewają się przy cięższej pracy typu właśnie render itd.? Jeśli tak to warto dokupić jakąś podkładkę chłodzącą? Daje to coś, bo widziałem, że są one zabudowane w całości od spodu.

- Jak jest z wadliwością air 13? Bo czytałem też, że w Pro lubiły występować awarie...

 

Proszę o doradzenie przy wyborze, ponieważ mam ogromny mętlik w głowie i nie wiem w którą stronę pójść... Na tą chwilę orientowałem się tylko w macu, bo totalnie nie wiem w którą stronę pójść przy windowsie intel czy amd... 

 

Dodatkowo chcę dodać, że laptopa chciałbym wziąć na raty, z góry dziękuję za każdą odpowiedź!

Sobiepan
komentarz
komentarz

Do obróbki grafiki poleciłbym bardziej Macbooka Pro, ze względu na aktywny układ chłodzenia. Macbook Air nie ma wiatraka więc będzie się bardziej grzał i zrzucał zegary a by obniżyć temperaturę. 

 

Posiadam już drugiego Macbooka, zaczynałem od wersji Pro 13", M1, 8GB Ram i 256 GB SSD, a teraz działam na  Pro 14", M1 Pro, 16 GB Ramu i 512 SSD. Ekran jest bardzo dobrej jakości (kolory ostre jak brzytwa). 8GB Ramu to już jest za mało. Odpalenie kilkunastu stron w przeglądarce zwalniało mi pierwszego maca. Ani jeden ani drugi się nie przegrzewa, awarii też żadnych nie doświadczyłem. 

 

Niewiele drożej ale raty 0% i wersja z wiatrakiem Laptop Apple Macbook Pro M2 13,3" M2 - 8GB RAM - 256GB Dysk - macOS - gwiezdna szarość - Opinie, Cena - RTV EURO AGD, tlyko niestety 8GB RAMU :/ 

  • Dobra wypowiedź 1
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja obrabiam wideo na modelu Legion i jestem zadowolony.

Zobacz Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7 5800H/16GB/1TB/Win11 RTX3070 165Hz za 6 499 zł. Dobre chłodzenie to podstawa a w tym modelu jest na dobrym poziomie więc wydajność nie powinna spadać przy renderze. Masz tu grafikę RTX 3070 o mocy 130 W, wydajny procesor Ryzen 7, dobry matowy ekran IPS 165 Hz o rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD) z pokryciem barw 100% sRGB, pojemny dysk SSD 1 TB, 16 GB RAM z możliwością rozbudowy do 32 GB, bardzo dużo złącz, gwarancja w systemie Lenovo Premium Care i system Windows 11.

tapczan2
komentarz
komentarz

@Farendus Ten legion z twojego linku ma mocny procesor ale co do grafiki to mam mieszane uczucia, nie podano mocy karty graficznej. Jest to też model powyżej 6500 zł.

O 100 zł taniej masz Lenovo Legion Slim 5-16 i5-13500H/16GB/512/Win11 RTX4060 165Hz za 6 799 zł.

  • Dziękuję 1
Farendus
komentarz
komentarz

A jest coś na mediaexpert godnego uwagi, zeby mimo wszystko bylo do tych 20 rat 0%? Dzieki z gory

Sobiepan
komentarz
komentarz

wziąłbym tego drugiego, nowszy procesor i karta graficzna :), aczkolwiek uważaj na raty w media expercie bo czasem Cię mogą w bambuko zrobić i coś namieszać z czym już miałem styczność 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.