x-kom hosting

Jakie chłodzenia polecacie ? Czy opłaca się wymieniać | i7 8700K 4.7Gz |

Pyta_
utworzono
utworzono

Spec

cpu i7-8700K  4,7 GHz  chłodzone Thermalright Macho Rev. B

gpu rtx4070ti

ram G.Skill Ripjaws V DDR4 32 GB, 4000MHz CL18  (działają na 3500Mhz)

mb  Z370 SLI PLUS

dysk 2 nvme adata sx8200

dysk 1 SAMSUNG 970 Evo Plus 500GB SSD

zasilacz Pure Power 12 M 850W 80 Plus Gold ATX3.0

obudowa be quiet! Dark Base 700 + 6 wentylatorów 14cal 

monitor  2560 x 1440 / 170 Hz

 

Przez mocną karte procek mi się grzeje przy niektórych grach max 87C średnia 74C

Czy opłaca wymieniać mi się chłodzenie na jakieś wodne ? Jak tak to bym prosił polecane wydajne modele (mam dużo miejsca w obudowie, budżet 500 zł)

  

anioł2009
komentarz
komentarz

Raczej bym wymienił pastę, coś pokombinował z airflowem itp... Do obecnej karty ten procesor jest słaby i podejrzewam że niedługo będziesz go zmieniał ( albo mobo i cpu razem ) więc inwestycja w wodę raczej nie opłaca się.

 

A jeśli na upartego chcesz to do 500zł weź navisa 360 bez rgb

 

https://www.x-kom.pl/p/1079401-chlodzenie-procesora-endorfy-navis-f360-3x120mm.html

 

Według informacji producenta 360tka zmiesci się z przodu i na górze budy.

Pyta_
komentarz
komentarz

@anioł2009 Jak już mam kupić chłodzenie to na ten i na przyszły procesor. Nie opłaca mi się wymieniać na lepszy bez wymiany plyty a na całe mobo nie mam kasy. Chłodzenia potrzebuje na teraz bo nie chcę palić tego intela , a jak pisałem wyżej szukam takiego chłodzenia co będzie kompatybilna z nowszymi mb. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Navis jest zgodny z wszystkimi podstawkami

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.