x-kom hosting

Komputer przed startem restartuje się kilka razy

fifucz3k
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, jak zwykle co jakiś dłuższy czas musze poprosić o pomoc bo jak zwykle coś musi się zepsuć.  Komputer od jakiegoś tygodnia nagle zaczął się restartować po kilka razy przed startem i resetuje się przy tym profil xmp. Próbowałem wyłożyć i włożyć ram bo myślałem że to coś pomoże lecz niestety nie. Dodatkowe pytanie jest odnośnie tego że ze względu na ledy w obudowie za kazdym razem przed wyłączeniem komputera wieczorem wyłączam zasilacz żeby wyłączyć przy tym oświetlenie, może to w przyszłości przyczynić się do jakiejś awarii? 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Może by tak specyfikacja komputera wraz z zasilaczem? Komputer posiada diody na płycie głównej? Komputer posiada speaker by zdiagnozować problem?

fifucz3k
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Tak sorry wyleciało mi to z głowy. Nie ma żadnych diod na płycie. Wieczorem podeśle co wyszło z speakera 
MoBo: ASROCK B450M PRO4
GPU: INNO3D GTX 1650
RAM: CORSAIR 2x8GB 3200Mhz
Case: SPC VECTUM VT4V EVO TG ARGB WHITE
PSU: CORSAIR CW650
DISK 1 SSD: CRUCIAL 500GB
DISK 2 HDD: TOSHIBA 500GB

 

leelareso
komentarz
komentarz

na początek polecam przeskanować pamięć ram programem memtest z pendrive.

fifucz3k
komentarz
komentarz

@leelareso Dobra to dzisiaj wieczorem postaram się przeskanować. 

fifucz3k
komentarz
komentarz

To tak, memtest nie wykazał żadnych błędów a speaker to samo nic nie daje.

leelareso
komentarz
komentarz

Bateria  przypadkiem nie padła? Data jest prawidłowa w biosie itd? Bo jeżeli to sprzęt do niestety bez podmianek się nie obędzie, wykluczyć prawdopodobnie można gpu.

fifucz3k
komentarz
komentarz

Data i Godzina w biosie wskazuje dobrze. Komputer restartuje się 3 krotnie jak przez dłuższy czas nie włączę go. W momencie w którym np. teraz wejdę do biosu i będę chciał ponownie uruchomić komputer to on się bez żadnych restartów uruchomi. Nie wiem jak sprawdzić bezpiecznie tą baterie.

  • 2 miesiące później...
fifucz3k
komentarz
komentarz

@leelareso Totalnie wypadło mi to z głowy. Okazało się że włączanie/wyłączanie zasilacza powoduje reset biosu albo samych kości ram. 

leelareso
komentarz
komentarz

Próbowałeś na innej baterii?

anioł2009
komentarz
komentarz

@fifucz3k jak wyłączysz zasilacz i bios się resetuje to padnięta jest bateria bios... ona ma za zadanie podtrzymać wszystkie ustawienia jak komputer jest odłączony od prądu...

  • Dziękuję 1
fifucz3k
komentarz
komentarz

@leelareso Nie próbowałem, muszę konkretnie mieć baterię taką samą czy wystarczy innej płyty głównej?

leelareso
komentarz
komentarz

naładowana zwykła płaska 3v bateria.

  • Dziękuję 1
fifucz3k
komentarz
komentarz

@leelareso Zaraz wymienię i dam znać 

fifucz3k
komentarz
komentarz

@leelareso @anioł2009 Baja wszystko działa dziękuję bardzo za pomoc 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.