x-kom hosting

[± 3000zł] laptop na uczelnie/biurowy. Przenośny, ergonomiczny, z wytrzymała baterią

DudasOn
utworzono
utworzono

Cześć!

Szukam laptopa na studia w podanym budżecie. Najważniejszym aspektem jest przenośność (maks 16 cali i niska waga), ergonomia i wytrzymała bateria. Minimum 16gb ramu i dysk 500gb (im więcej tym lepiej oczywiście, jednak dla większego dysku nie poświęcę pojemności baterii itd). Mile widziane ładowanie USB-C, żeby pozbyć się zbędnych kabli, które trzeba mieć ze sobą.

 

Do tej pory mam dwa pomysły na sprzęt:

- LG Gram 15 2022 (3500zł), lecz słyszałem mieszane opinie o tym modelu.

- używany ThinkPad (wtedy też troszkę mniej bym zapłacił, co też jest mile widziane), lecz nie wiem jakiego modelu szukać w moim budżecie (teraz mam x240 i jestem bardzo zadowolony, jednak jego wiek i związana z tym mała moc obliczeniowa stają się problematyczne).

Dzięki z góry za odpowiedź!

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Wspomniany LG RAM jest za 3500 więc do tej kwoty podam swoje propozycje.

Zobacz model Dell Inspiron 3520 i5-1235U/16GB/512/Win11 120Hz za 3 499 zł. Ma mocny 10 rdzeniowy procesor i5, 16 GB RAM z możliwością zwiększenia do 32 GB, dysk SSD 512 GB, aluminiowa pokrywa matrycy, USB Typu-C (z DisplayPort) i Windows 11. Waga 1,64 kg.

Z tańszych jest Lenovo IdeaPad 3-15 i3-1215U/16GB/512/Win11 za 2 849 zł. Ma 6 rdzeniowy procesor i3, 16 GB RAM z możliwością zwiększenia do 24 GB, dysk SSD 512 GB, USB Typu-C (z DisplayPort i Power Delivery) i Windows 11. Waga 1,63 kg.

DudasOn
komentarz
komentarz (edytowane)

@tapczan2 ten laptop w wersji 8gb jest sporo tańszy. Nie widzę innej różnicy między tymi laptopami. Czy to jest jakaś gorsza wersja, czy po prostu jest taniej i mógłbym sobie dołożyć ramu?

tapczan2
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, DudasOn napisał:

ten laptop w wersji 8gb jest sporo tańszy. Nie widzę innej różnicy między tymi laptopami. Czy to jest jakaś gorsza wersja, czy po prostu jest taniej i mógłbym sobie dołożyć ramu?

Jak masz na myśli model Dell to w wariancie z 8 GB RAM jest wolny slot na drugą kość RAM (tan model ma 2 gniazda na kości RAM).

Jeśli sprawdziłeś, że to bardziej opłacalna opcja i dołożysz sobie RAM jak zajdzie taka potrzeba to też będzie dobra opcja.

  • Super 1
iSkuL
komentarz
komentarz

Hej,

moja propozycja, która jest już przetaczana na tym forum bardzo dużo razy:

NS51PU-15PL31 - i5-1240P/16GB DDR4/500GB SSD PCIe - 2900 PLN  cena niższa niż za Della, który ma 8GB RAM. Masz tutaj całkiem przyzwoitego laptopa, który wykonany jest w pełni z aluminium. Dodatkowo ma dużą baterię 73Wh, która pozwoli na długi czas pracy na baterii. Używając różnicy kwoty możesz sobie dokupić np. dodatkowy rok gwarancji i wyjdzie ta sama cena ;)

DudasOn
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi i propozycje! laptop kupiony, vivobook pro14x z używki wyskoczył, to skorzystałem!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.