x-kom hosting

Problemy z balansem dźwięku.

Olek_kk
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam bardzo nietypowy problem z dźwiękiem.

 

Główny problem polega na tym, że bardzo często, gdy zmieniam głośność w Windowsie 10 o dużą wartość, np. od 10% do 60% (za jednym kliknięciem), czasami słyszę, że balans głośności się zmienił. Powiedziałem czasami, ponieważ różnica może być nie do usłyszenia, chyba że spojrzę na ustawienia balansu .

 

Rzecz w tym, że ustawienia balansu wyglądają ok ( są na tym samym poziomie), dopóki nie uruchomię ponownie komputera. Po ponownym uruchomieniu komputera dopiero widzę zmiany po jednej stronie o 1%, 2% do 70% czyli dokładnie tak jak słyszę.

 

Mogę "naprawić" chwilowo balans ( jeszcze przed ponownym uruchomieniem), przesuwając suwak głośności o trochę, a balans się wyrównuje, ponieważ jak powiedziałem wcześniej, w ustawieniach balans jest równo do czasu ponownego uruchomienia komputera.  Po ponownym uruchomieniu, balans już zmienia się na te dziwne wartości, które pokazują ten nierówny balans, dokładnie tak jak słyszę.

 

Problem z balansem nie występuje jednak po podłączeniu do panelu przedniego albo innego komputera, więc chyba nie jest to problem z sterownikami lub słuchawkami, ale z płytą główną? Dziwne, bo co może być nie tak ze zwykłym USB 2.0 w tak polecanej płycie?

 

Dodam że słuchawki często "pierdzą" jak np. pauzuje się filmik na YT, albo scrolluje się tiktoka (na każdym komputerze).

 

 

 

specyfikacja: płyta główna: MSI b660m a wifi, słuchawki: hyperx cloud 2, reszta chyba zbędna.

 

Powiedzieli pewnie byście, żeby to olać i podłączyć śłuchawki po prostu do obudowy, ale dlaczego tak się dzieje i dlaczego nie moge NIC konkretnego o tym znaleźć na internecie (angielskim również).

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, pomysły, lub cokolwiek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.