x-kom hosting

4 kości RAM odmawiają współpracy

Daniel0202
utworzono
utworzono (edytowane)

Ostatnio dokupiłem 8GB RAM 3600mhz x2 do już obecnych w komputerze 16GB także 3600mhz
gdy zamontowałem kości zaczęły się drobne zgrzyty takie jak problem z załączeniem CPU(odłączenie zasilacza pomagało i następne załączenie ruszało komputer) również zdarzały się znikające programy z komputera, wariujące rgb, albo crashe gier.

prosiłbym o jakąś pomoc jak sobie poradzić z tym problemem..

 

dodam że nowe kości są sprawne bo po przemianie z dwóch starych na nowe działa bez zarzutów

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

jakie to ramy? Jak pomieszane to jak najbardziej mogą występować problemy. Nawet dokupienie takich samych może powodować problemy, kupowane w zestawie są zazwyczaj sprawdzane czy będą działać bez problemów i trybem xmp.

Daniel0202
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Ramy są firmy kingston a model to Fury Beast DDR4 na płycie Tomhawak Max II b450

trochę grzebałem w biosie i po downgradzie do taktowania około 2400mhz działa nieco bardziej stabilniej ale nadal są zgrzyty 

wcześniej miałem ustawione tyle co ram domyślnie, czyli 3600mhz jak i profil XMP.

Jak to rozumieć? 

leelareso
komentarz
komentarz

Dalej podajesz nazwy modeli. Bardziej chodzi o numer partii image.png.5e809ba5b35967a9bcfa5b3c43c23b2b.png "Part Number" Z programu cpu-z możesz dostać te informacje. Te nowe ramy jak je same zostawisz do komputer działa bezproblemowo? Ograniczeniem może być też procesor amd (nie podałeś specyfikacji pc) starej generacji co mają słabe kontrolery pamięci i nie działają stabilnie z 4 kośćmi ramu albo sama płyta główna ma problem (patrzyłeś na listę wspieranych modeli?)

Daniel0202
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso 7gyug.PNG.29411a9bfd9127bd7b052932c74e4480.PNG

 

2 pozostałe kości mają KF436C17BBAK2/16

i tak jak wcześniej pisałem same nowe ramy działają bez zarzutu tak samo jak i stare dopiero w połączeniu robi się bajzel

według producenta 3700x jak i b450 powinny sobie poradzić z takowym taktowaniem.. 

 

zrobiłem jeszcze jeden test a dokładnie przełożyłem 4 ramy do innego komputera z taką samą plytą główną jak i procesorem i co ciekawe działały bez zarzutu... 

 

czyli co, gniazda w mojej płycie są jakkolwiek zdupione, czy o co to już comon? 

 

 

Nieco bardziej dokladna specyfikacja PC

 Cpu Ryzen 7 3700x

Ram 16 gb 3600mhz

Gpu Rtx 3070

Plyta Tomahawak Max II b450

leelareso
komentarz
komentarz

Jak jesteś pewny, że na TEJ SAMEJ PŁYCIE jak wrzuciłeś do niej wszystkie swoje rzeczy działają to problemem może być nieaktualny bios albo płyta główna sama w sobie, jaki ogólnie masz zasilacz jeszcze? I ramy nie są takie same to tez może wpływać w jakiś sposób.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.