x-kom hosting

Konieczna wymiana starego zasilacza!

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
uklejs
utworzono
utworzono

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

tak jak w temacie, po zakupie "nowej - starej grafiki GTX 1060 6gb" ocknęło mnie co wypadałoby wymienić jako kolejne. Ostatnimi czasy dźwięki wydobywające się z komputera nieco się zmieniły, ponieważ Radeon 7770 1gb nie wiruje już na całe mieszkanie, aczkolwiek teraz zasilacz wydaje "dziwne" dźwięki (zdecydowanie przy starcie gdy cały PC jest jeszcze zimny, np. po odpaleniu go rano). 

Ogólnie napięcia sprawdzane miernikiem wydają się być poprawne, ale postanowiłem sprawdzić kiedy w ogóle go kupiłem i uwaga - 18 marca 2010 roku!

 

Ten obiekt muzealny to chieftec 600W ctg-600-80p.

 

Zacząłem obawiać się o spalenie komputera, monitora, myszki i czego się tylko da poprzez głupotę na jakiej stoję, dlatego czym prędzej chciałbym odstawić stary zasilacz za szybkę w salonie z podpisem "nieśmiertelny" i zastąpić go czymś nowym niekoniecznie na tak długi czas.

 

Teraz pytanie do Was moi drodzy, który wariat będzie odpowiednim następcą? Cena jaką jestem w stanie wydać to bagatela 200-300zł. Zastanawiałem się nad zakupem jakiejś używki, ale boje się, że los drugi raz nie da mi szansy, dlatego postanowiłem kupić coś nowego.

Co o tym myślicie? Poniżej przedstawiam Wam specyfikację mojego komputera, który od zawsze (tak samo długo jak zasilacz) służył głównie do gier i potrafił czasami pracować parę dni bez przerwy. 

(obudowa nie jest za wielka, więc rozmiary zasilacza dobrze by było gdyby były podobne do starego :) )

 

Pozdrawiam serdecznie, Uklejs

 

 

SPECYFIKACJA KOMPUTERA:

Płyta główna: Gigabyte Technology CO., Ltd. Z68AP-D3

Procesor: Intel Core i5-2500K CPU 3.30GHz, 3601, 4 rdzenie (jeszcze nie kręcony)

Dyski: 1tgb HDD + 256 SSD

Pamięć RAM: 2 x 4gb Kingston ddr3 1600MHz (planuje tu wsadzić drugie tyle)

Zasilacz: 600W chieftec ctg-600-80p 

Karta Graficzna: Asus GeForce GTX 1060 STRIX OC 6GB DDR5

uklejs
komentarz
komentarz

@Niebieska  Kompletnie nie mam pojęcia na temat zasilaczy, ten pierwszy wydaje mi się ok :), natomiast ten drugi 550w, zastanawiam się czy jest sens schodzić z ilości Watów, czy to w ogóle ma znaczenie :D 

 

Generalnie sam też coś szukałem, czy możesz /cie mi coś powiedzieć np. o tym?:  

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/chieftec?gclid=CjwKCAjwyY6pBhA9EiwAMzmfwbOGtYjdTMc_tStTpgXkpoteNY1zkhJx-eHKcdBKsVbI-1q4RpcvLBoC8UQQAvD_BwE

 

ew:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/zasilacz-gigabyte-p650b-650w-80-plus-bronze?gclid=CjwKCAjwyY6pBhA9EiwAMzmfwbpgPNLzETzNyT0AezuIqQynfVK_0kUCpQV0c7XVA1MbSOHJPDvJABoCj_kQAvD_BwE

 

ew: coś z półki be quiet! ale no ceny już rosną ciut ponad 300 zł.

 

Tak w ogóle to też przeszło mi przez myśl, czy nie szukać jakiegoś GOLDa, przykładowo takiego: 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/chieftec-zasilacz-atx-serii-core-bbs-600s-went-12cm-600w-80plus-gold-apfc-bbs-600s

Co oczywiście przewyższa mój budżet, ale no ok. 40 zł to jeszcze da się żyć, nie? :D

 

Generalnie nie wiem jak dużą różnicę odczuje przy którymkolwiek z nich i jak już coś poczuje to jaki to będzie efekt?

Niebieska
komentarz
komentarz

Do twojego kompa 550W to aż nadto ;) Rozumiem, że jesteś fanem marki, ale tamte co dałam będą lepsze ;) Co do Gigabyte'a, któraś seria miała wpadkę, niestety nie pamiętam która.

  • Super 1
uklejs
komentarz
komentarz

Jestem fanem tej marki - to prawda, ale od momentu aż zacząłem sprawdzać dane zasilacza żeby go tutaj opisać :V :lol2:

A co z tym brązem / srebrem / złotem? Tam chodzi chyba o ekonomie z tego co wyczytałem, opłaca się na moim miejscu w to pakować? Jak nie, to może znalazłoby się coś jeszcze tańszego niż te proponowane? :)

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Moim zdaniem bronze to jest minimum co powinien mieć zasilacz.  Brąz/srebro/złoto oznacza sprawność zasilacza.

  • Super 1
uklejs
komentarz
komentarz

Cześć,

dużo opcji zasilaczy przejrzałem, wziąłem pod uwagę również te od @Niebieska i rzeczywiście są to sprzęty godne polecenia w takich pieniądzach :), ALE postanowiłem jednak lekko  przekroczyć mój budżet i zakupiłem coś takiego: 

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/smart-se-530w-modular-sprawnosc-80-gold-dla-230v-2xpeg-140mm-single-rail?gclid=EAIaIQobChMIt9Dsm7rtgQMVwet3Ch2O4wSLEAAYAiAAEgKZlfD_BwE

 

Czy ktoś wie coś na temat tego zasilacza? Miał ktoś albo słyszał, że ktoś miał? :D

 

Pozdrawiam

 

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdę mówiąc, nie jest on znacząco lepszy jakościowo od starego zasilacza. Oba polecone wcześniej Seasoniki byłyby lepszym wyborem.

  • Dobra wypowiedź 1
uklejs
komentarz
komentarz (edytowane)

@rafalluz jak wytrzyma kolejne 13 lat to mi pasuje :), dodam, ze kupiłem go za stówkę od kolegi, który używał go 2 lata.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Szału nie robi, ale za stówkę ujdzie.

uklejs
komentarz
komentarz

@rafalluz

Cytuj

dodam, ze kupiłem go za stówkę od kolegi, który używał go 2 lata.

 

 

@rafalluz 

Cytuj

Szału nie robi, ale za stówkę ujdzie.

A czy mógłbyś mi wytłumaczyć co powinienem rozumieć przez "robienie szału" w zasilaczu przy parametrach mojego PC? Pytam poważnie, bo ja się nie orientuje.

Z tego co wiem: na czarnej liście nie widnieje, posiada działanie "oparte na goldzie, niepotwierdzone certy", 530 W powera i półmodularny.

 

uklejs
komentarz
komentarz

@rafalluz Super, że ktoś mi to wytłumaczył do sedna, dziękuje :) 

 

Padło na tego TT, ponieważ nadarzyła się finansowa okazja na zamianę tamtego starca na jakiegoś "młodziaka" oczywiście porównując go do poprzednika. Póki co jest włożony w mojego PCta, chodzi ciuchutko i wszystko śmiga zarówno w grach jak i zwykłym codziennym użytkowaniu.

 

Najważniejszy dla mnie jest fakt, że nie widnieje on na czarnych listach oraz jak @rafalluz napisał - "oba zasilacze są używane i porównywalne jakościowo" mi to jak najbardziej pasuje, ponieważ do chiefteca nie miałem kompletnie żadnych zastrzeżeń. 

 

P.S. Pewnie zakupiłbym produkt proponowany przez @Niebieska ale chwile przed dokonaniem płatności znajomy napisał do mnie, że widział mój post i mógłby mi sprzedać swój "stary" działający zasilacz za ćwierć kwoty sklepowej. Sami zrozumcie :)

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim, uważam, że temat można śmiało zamykać.

 

Pozdrawiam, uklejs

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.