x-kom hosting

Hyte y60 - budżet max 13 000

Patryk.2020
utworzono
utworzono

Witam forumowiczów! 

 

Planuje po raz pierwszy samodzielnie złożyć komputer. 

Od kilku tygodni rozglądam się za cenami i za częściami i zauważyłem że na stronach internetowych oraz poradnikach na YT często ceny są o wiele niższe niż kiedy sprawdzam na Amazonie lub cenowarce. Tak jakby ceny wzrosły w ostatnim czasie? 

 

W każdym razie będę czekał na jakąś promocję na black friday albo święta wielkanocne żeby nie przepłacać za dużo. Komp jest na prezent i muszę go mieć na styczeń 2024

 

Bez dalszego przedłużania to jest mniej więcej build który do tej pory udało mi się dobrać :

Case - hyte y 60  white / black-white

CPU - Intel i5 13600kf / amd 5 5600x

GPU - Zotac Rtx 3060 ti (white) / MSI Radeon rx6750 xt

MOBO - jakaś porządna, bez zbytecznych dodatków 

RAM - Corsair Vengeance 3600 c18 (RGB) / 3200 c16 ( bez RGB) 

CPU cooler - nie przesadnie drogie AIO z programowalnym wyświetlaczem (white) /  Vetroo V5 (black with RGB) 

PSU - Corsair RM750x 80 Plus gold

SSD - WD black 1tb sn850x

Monitor - polećcie proszę dobry ultra wide z Maks 3ms 1440p 3440x1440 z min 144hz

-Wiem że jestem obecnie poniżej budżetu, niestety nie jestem pewien czy wybrać całkowicie biały build z rgb ( białe hardware kosztuje więcej) czy pójść w lepsze statystyki i czarno-biały wygląd 

Dlatego mam wymienione niektóre części rozdzielone "/"

- wydaje mi się że bottleneck nie powinien tu występować, nie jestem pewien czy wybrać i5 czy AMD 5, wiem że i5 jest lepszy ale nie lepiej oszczędzić te ponad pół tysiąca i kupić lepsze gpu? 

- jeśli chodzi o gpu to rozważałem jeszcze MERC rx 6950xt lub ASUS Dual force 4070  ponieważ obie są około 1k droższe i mają podobne statystyki

Jeśli uważacie ze w przyszłym roku wszystko stanieje to pewnie poszedłbym fuul White i z tańszym gpu/CPU combo żeby wymienić za rok ale razem ze wszystkim co się dzieje z AI itp trochę się obawiam że za rok może być gorzej... 

Co myślicie o tym? 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.