x-kom hosting

Ryzen 5 5500 problemy

Cempish
utworzono
utworzono

Witam.

Psiadam komputer  procesorem Ryzen 3 2200g i Postanowiłem go wymienić na Ryzena 5500 gdy go wymieniłem wszystko działało stabilnie aż do mojego urlopu gdy wyjechałem na tydzień i komputer był bez dostępu do prądu. Po urlopie gdy chciałem włączyć PC wiatraki/ledy/wiatraki karty oraz zasilacza działały ale na EZ debug led świecił się stale CPU. Zrobiłem reste cmos, aktualizację biosu, sprawdziłem ramy, wszystkie wtyczki, wymieniłem baterię, wyjmowałem procesor z 6 razy ale nic nie pomagało ale jak włożyłem stary procesor tego Ryzena 3 2200g wszystko po resecie cmos się ładnie odpaliło. Tak więc wysłałem R5 na gwarancję po czym przysłali mi nową sztukę lecz niestety znów sytuacja się powtórzyła po 2 tygodniowym urlopie.

I tu moje pytanie czy ktoś ma może pomysł czemu tak się dzieje z tym R5? R3 normalnie mi smiga może leżeć bez prądu i się odpala a R5 znów prawdopodobnie poszła.

Moja cała konfiguracja:

500 Watt be quiet! System Power 9 Non-Modular 80+ Bronze
MSI B450M GAMING Plus AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4
AMD Ryzen 3 2200G 4x 3.50GHz So.AM4 BOX
AMD Ryzen 5 5500 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
Patriot Memory Viper Elite II DDR4 16 GB (2 x 8 GB) 3600 MHz
Nvidia rtx 3050 8gb

 

Cempish
komentarz
komentarz

Pomogła zmiana płyty z b 450 na b550

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.