x-kom hosting

Acer Nitro 5 Problem z Matrycą ?

sixis
utworzono
utworzono

Witam

W Laptopie Acer Nitro 5 AN515-55-5530 Model N20C1 z dnia na dzień pojawił się problem, chyba z matrycą. W jej górnej części na całej szerokości najpierw migocze pasek ekranu, następnie zawiesza się wszystko ( pasek, kursor, system ) nic nie można zrobić. Po chwili bezczynności obraz wraca do stanu pierwotnego i wszystko jest ok, jednak przy próbie uruchomienia jakiegoś programu lub filmu, problem pojawia się od razu i odbywa się przeważnie na głównym ekranie.
Nie wiem czy to wina matrycy i wystarczy ją wymienić, czy jakaś inna usterka. Laptop niestety już po gwarancji, może ktoś coś podpowie :?:

Sterowniki najnowsze, zostały wgrane, nawet postawienie systemu od nowa nic nie zmieniło, połączenia matrycy tj. taśma przewody bez widocznych uszkodzeń.

Parametry Laptopa : i5-10300H, 16gb Ram, SSD 512gb, GTX1650, W10 Home.

Pozdrawiam

IMG_20231007_120414.jpg

IMG_20231007_120358.jpg

IMG_20231007_120854.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

To może być elektronika matrycy, taśma, lub sama matryca. Trzeba diagnozowac w serwisie

sixis
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem, podpiąłem laptopa po HDMI do TV i na laptopie się zawiesza a na tv normalny obraz i wszystko działa normalnie w chwili zawieszenia.
Matryca do wymiany ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak coś z matrycą lub komponentami - do diagnostyki, byc moze to tylko taśma 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.