x-kom hosting

Nowa płyta MSI Z390M-501

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
Makromarek
utworzono
utworzono

Po podłączeniu wszystkich kabli z obudowy i zasilacza komputer pracuje sekundę. Po wypieciu kabla zasilania procesora pracują wszystkie elementy oprócz pewnie procesora.wszystko jest nowe. Przezaglowalem już chyba wszystko: zasilacze Corsair Rw850e oraz 1000W powymienialem procesory identyczne w drugiej płycie pracuje. Poresetowalem bios. Nowe DDR4. Ręce mi opadły bo złożyłem już chyba z 200 kompów i widać dalej jestem głupi.

leelareso
komentarz
komentarz

a jaki to wgl procesor? Patrzyłeś czy płyta nie wymaga aktualizacji biosu by działał? Dioda się jakaś świeci? Ramy zamieniałeś? (mogło się zdarzyć że są niekompatybilne).

Makromarek
komentarz
komentarz

Płyta jest fabrycznie nowa, procesor sprawdzony w innej płycie taki sam, i takie samo gniazdo 1151 pod i 7700K Intel

leelareso
komentarz
komentarz

Z tego co widzę ten procesor nie jest wspierany przez tą płytę.

anioł2009
komentarz
komentarz

Sprawdz czy pin nie jest fabrycznie zgięty w gniezdzie cpu... z moreli czesto nowe płyty miały zgniecione piny, ale faktem jest ze ta płyta ma support 8 i 9 gen intela a o 7 nic nie ma

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ale ten cpu nie pasuje do płyt z tym chipsetem, potrzebny jest z270

anioł2009
komentarz
komentarz

Dlatego napisałem na końcu :P Pora spać bo wojna izraela z palestyną mnie wymęczyła

leelareso
komentarz
komentarz
5 minut temu, anioł2009 napisał:

Pora spać bo wojna izraela z palestyną mnie wymęczyła

a co się stało ciekawego?

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso wojna jest, ale to nie temat na to.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.