x-kom hosting

Problem z wyłączaniem się komputera

Bart2222
utworzono
utworzono

Witam! 
Ostatnimi czasy zrobiłem upgrade swojego PC wymieniając procesor na r7 5700X i mobo na b550. Po zmianie płyty oraz cpu komputer sam się wylacza przy uruchomieniu cs2 (dokładnie po żółtym ekranie ładowania). Aby wykluczyć winę zasilacza oraz temperatur odpaliłem furmarka i stress test dla gpu i cpu jednocześnie. Wtedy ani temperatury nie były wysokie bo na cpu 65, a na GPU 75-76 stopni. Jak mogę zdiagnozować co jest przyczyną samoistnego wyłączania się komputera akurat podczas tej gry. Dodam że przeszedłem z Windowsa 10 do 11 jeżeli ma to jakieś znaczenie. 

leelareso
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz posiadasz? Bios był aktualizowany? System oczywiście na nowo stawiałeś? i jaka to dokładnie płyta? Mogło się zdarzyć, że ram może nie współgrać z nową płytą.

Bart2222
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz CM 550W bronze, nie stawiałem systemu na nowo jedyne co to zrobiłem aktualizacje z Windows 10 na 11. Nie sprawdzałem nic w biosie jedynie autoaktualizacje sie pobrały. Płyta to b550m Aorus Elite. Ramy to hyperx fury 2133Mhz

Edytowane przez Bart2222
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

To zrób format (Nie chodzi o przywracanie systemu od początku tylko czysta instalacja). I jaka to karta graficzna?

Edytowane przez leelareso
Bart2222
komentarz
komentarz

RX 580 4GB sapphire nitro +

Bart2222
komentarz
komentarz

@leelareso zrobiłem reinstal na nowo systemu jak i sterowników. I ciągle to samo wyłącza dokładnie w tym samym momencie

leelareso
komentarz
komentarz

Testowałeś CPU programem OCCT? Jak nie to zobacz czy są jakieś błędy image.png.b5b51b5b047eb5f3ae8ad523582d0cdf.png z tymi ustawieniami. A jak nie to jeszcze możesz przetestować pamięć programem MEMTEST przez USB bo jak pisałem wyżej mogą mieć problem na nowej płycie. Ewentualnie możesz zaktualizować bios jak masz nieaktualny. I to cała reszta pomysłów jaka przychodzi mi do głowy poza ekstremum, patrzyłeś czy piny on CPU są proste? Może był jakiś wygięty?

Możesz też spróbować podmienić zasilacz na inny jak masz pożyczyć od kogoś.

Bart2222
komentarz
komentarz

@leelareso piny proste :/ psu co prawda nowy nie jest ale jak w stress testach dał radę to wątpię że na głupim cs’ie by się krzaczył. Spróbuję podmienić dysk oraz psu i zobaczymy co będzie dalej. Jak już postawię system to również zobaczę occt i memtest

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.