x-kom hosting

Zbyt niskie taktowanie CPU

pokasiura
utworzono
utworzono

Mam problem ze zbyt niskim taktowaniem Ryzen 5 3400g na płycie Asrock A320M dvs r4.0. Mianowicie procesor powinien boostować się do maksymalnej częstotliwości 4.2GHZ (tak jest napisane w specyfikacji) jednak przy graniu czy odpaleniu cinebencha r20 na HWINFO pokazuje max 3.9GHZ. Próbowałem zmieniać niektóre opcje w biosie ale nic to nie dało, co może być przyczyną?

leelareso
komentarz
komentarz

Bo są to boosty chwilowe w czasie gry i zależne od temperatury. Jak odpalasz grę etc to ile stopni masz?

pokasiura
komentarz
komentarz

@leelareso ok. 65

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

z procesorem jest wszystko w porządku. Uruchom HWINFO64 jak będziesz grał  (jak nic nie namieszałeś w biosie) To powinno wskoczyć max 4.2 na którymś rdzeniu czasami.)

pokasiura
komentarz
komentarz

@leelareso @leelareso@leelareso testowałem to dużo razy przez godzinę grania lub dłużej, nigdy nie wskakuje na 4.2ghz, zawsze 3.9ghz max

leelareso
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie korzysta on z 4.2 w aplikacjach/grach które korzystają z jednego rdzenia. Bios masz najnowszy i sterowniki do chipsetu?

Tutaj masz sterownik do chipsetu https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/a320

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.