x-kom hosting

Na jaką kartę graficzną się zdecydować ? Czy wymiana gpu wystarczy ? i7-8700K/GTX1080

Pyta_
utworzono
utworzono (edytowane)

Spec

cpu i7-8700K  4,4 GHz  chłodzone Thermalright Macho Rev. B

gpu GTX 1080 8GB  po oc

ram G.Skill Ripjaws V DDR4 32 GB, 4000MHz CL18  (działają na 3400Mhz)

mb  Z370 SLI PLUS

dysk główny nvme adata sx8200

zasilacz  Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

obudowa be quiet! Dark Base 700 

monitor  2560 x 1440 / 170 Hz

 

1. Karta już nie daje rady utrzymać komfortu grania w 2k na stabilnych klatkach w bardziej wymagające gierki. Podkreślę że gram w gry typowo nastawione na gpu.

Kartę chciałbym wymienić na najlepszą jak to możliwe z myślą o wymianie w przyszłości innych podzespołów .

I teraz pytanie jaką kartę?

2. Jaki zasilacz bo 750w to na pewno będzie za mało jak zmienię kartę.

3. Czy coś jeszcze poradzilibyście zmienić ? Cpu mam w planach jeszcze podkręcić jak i ramy o ile się da bo nie ruszają na razie wyżej niż 3400Mhz.

4. Warto czekać? czy korzystać z aktualnych cen (myślałem może nad jakimiś świątecznymi %)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

budżet 

4k gpu

1k reszta

 

Edytowane przez Pyta_

leelareso
komentarz
komentarz

zależy ile masz $$$ bo równie dobrze mogę podać ci kartę za 9k

Pyta_
komentarz
komentarz

@leelareso na samą kartę jestem w stanie dać 4k

leelareso
komentarz
komentarz

to w takim razie rtx 4070 tylko nie wiem jak ten SPC da sobie radę z tym (To ma tylko polzgą naklejkę a w środku sam chińczyk)

Pyta_
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem jak jedynie zasilacz będzie problemem to go wymienię na lepszy(z myślą na przyszłość), tylko jakbyś mógł dać jakieś propozycję co nie będzię banditpawer'em w przebraniu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.