x-kom hosting

Porada (Karta graficzna)

neokid2000
utworzono
utworzono

Witam jestem tutaj nowy jak i ogolnie nowy w tematach z komputerami.

Chcialbym abyscie mi doradzili w sprawie zmiany karty graficznej (stara jest juz za słaba na nowsze gry )
Jakie parametry potrzebujcie znac z moje komputera abyscie mogli stwierdzic jaka karta bedzie dobra?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Adam0321
komentarz
komentarz

Najlepiej wszystko :)
Monitor, procesor, płyta główna i zasilacz.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

I RUM =)

neokid2000
komentarz
komentarz

Karty Graficzne wychodzi na to ze mam dwie  - intel(R) UJD Graphics 630

                                                                          -  NVIDIA GeForce  RTX 2080
PROCESOR - Intel(R) Core(TM) i7-8700k CPU @ 3.70GHz
ZASILACZ - seasonic focus gold + 750w

PŁYTA GŁOWNA - Producent - asustek computer inc       ( PRIME z370 -A)

MONITOR - 
RAM-
16GB

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

A na co chcesz 2080 wymienić? bo by się opłacało (jeżeli interesują cię tylko karty nvidi) to na rtx 4070

Edytowane przez leelareso
Adam0321
komentarz
komentarz

2080 to nadal bardzo dobra karta i tak jak kolega wyżej mówi żeby ta wymiana miała jakikolwiek sens i żeby ją odczuć to trzeba RTX4070 lub RX7800XT ( ja zmieniałem 2070 na RX7800XT). Oczywiście domyślam się że twój monitor to nie jest 1080p tylko jakiś 1440p ?
a przy takiej zmianie to wydaje mi się, że trzeba by się też pochylić nad procesorem ?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Rtx 2080 ma wydajność delikatnie wyższą  od 3060 dosłownie kilka fps albo taką samą

 

@Adam0321 Nie boli cię brak dlss? Ostatnio patrzyłem na tego fsr 3.0 i ten nowy ich pseudo generator i wygląda to tragicznie jeżeli chodzi o jakość obrazu.

Edytowane przez leelareso
Adam0321
komentarz
komentarz

Przy takiej wydajności karty na ten moment nie mam potrzeby stosowania tych generatorów. Zastanawiałem się nad zakupem rtx4070 i rx7800xt właśnie i tak naprawdę zdecydował budżet oraz vram karty. RT jest funkcją która nadal baaardzo obciąża GPU a efekt wizualny jest wg mnie mocno średni, a przynajmniej ja go nie zauważam za bardzo. Jedynie 4080 byłaby warta przemyślenia ale jej cena to dla mnie jakiś hardcore :D 

neokid2000
komentarz
komentarz

Moj monitor 1080p, ostatnio pobrałem gre METRO i na najnizszych detalach  temperatura procesu graficznego wynosila 85-90 stopni to nie za duzo ? 
Chciałem tez streamowac przez program obs ale  nie mam dobrej jakosci dlatego myslalem ze to karta jest słaba

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmieniałeś na niej termopady i paste? Bo to za dużo.

Edytowane przez leelareso
Adam0321
komentarz
komentarz

jeżeli grasz tylko w 1080p to moim zdaniem RTX4070 będzie bez sensu a RTX2080 jest w zupełności wystarczający. Jeśli masz tak wysokie temperatury zastanów się nad wymianą pasty w karcie oraz termo-padów, może delikatny undervolting ( od zawsze taka gorąca była ? ) ? Nie znam sie na streamowaniu ale procesor by sie chyba do tego lepszy przydał.
może leelareso coś więcej powie

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
5 minut temu, Adam0321 napisał:

a RTX2080 jest w zupełności wystarczający

No nie wystarczy bo ta karta jest wydajnościowo w większości gier ma wydajność gorszą od 3060. Z nowymi grami może mieć problem nawet w full hd

Edytowane przez leelareso
anioł2009
komentarz
komentarz

Przede wszystkim to jak ktoś myśli o upgradzie karty tutaj to do wymiany jest CPU.  4070 zanudzi się przy 8700k w 1080p :niepewny:

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009A to swoją droga =), Zależy w jakie gry będą grane np do takiego bannerlorda to bardziej cpu  się opłaca wymienić lub inne procesorowe gierki. Tylko by musiał płytkę zmienić bo tam to już chyba nic lepszego nie wsadzi za rozsądne pieniądze chyba, że jakaś okazja życia i i9 wsadzi .

Adam0321
komentarz
komentarz

Ja bym się radził zastanowić nad wymianą całości po prostu :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tyłka argument. Nie każdy ma tyle by natychmiast wszystko wymienić a ten procek w dużej ilości gier ogarnie 100f+ps. w full hd

Edytowane przez leelareso
anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso no tak chodziło mi o to że jak musi wymienić gpu to i reszta leci.

Ta płytka obsłuży max 9900k...nawet jeśli teraz kupi ten cpu ( co jest w ogóle nieekonomiczne ) to i tak będzie bottleneck przy zakupie w późniejszym czasie takiej 4070 :/ 

 

Tutaj trzeba mysleć o zmianie platformy niestety, dlaczego ? Ano 9900k chodzi po 1400zł nawet albo i drożej na allegro... 13400f który roznosi tego 9900k kosztuje nowy 1000zł i on spokojnie da radę z 4070.

Do tego płytka na b660/760 i spokój. 

 

No ale to już autor musi przemyśleć...Moje zdanie jest takie że nie warto pakować w tego kompa ani lepszego cpu ani gpu powyżej 3060ti. Strata kasy a przyrost niewielki. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.