x-kom hosting

HP Pavilion: dziwny dźwięk wydobywający się z laptopa

rosul
utworzono
utworzono

Posiadam laptop HP Pavilion 15 Ryzen 5-4500/16GB/512 z Windows 11. Zauważyłem, że wydaje on dziwny dźwięk (brzęczenie, bzyczenie?) np. w trakcie scrollowania myszą, otwierania jakiegoś programu, ładowania. Dźwięk ten jest mniej słyszalny w momencie, kiedy zmienię tryb zasilania z "najwyższa wydajność" na "najwyższa wydajność zasilania". Czy to jakaś wada?

 

Wrzucam filmik, na którym słychać ten dźwięk. Ogólnie na nagraniu jest on znacznie bardziej słyszalny, ponieważ położyłem telefon na klawiaturze laptopa, by zarejestrować dźwięk.

 

https://streamable.com/n8vwt2

iSkuL
komentarz
komentarz

Moim zdaniem to nie są wiatraki, jednak zawsze możesz je wyczyścić. Bardziej brzmi to jak dysk, ale tutaj też może się mylę. Polecałbym sprawdzić. Dla mnie brzmi to trochę jak dysk talerzowy. Być może się kończy. To moje pomysły na początek.

anioł2009
komentarz
komentarz

Tam jest ssd i o dziwo to jego własnie słychać. Miałem tak na pavilionie gaming 15, hp omenie i lenovo legionach.  Po podmiance dysku dzwieku nie było.

Nie wiem jednak czy to kontroler czy coś od zasilania ssd...

 

Jest to wada kosmetyczna tak jak wyjące cewki na gpu.. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.