x-kom hosting

Problem z komputerem

F1SH3R
utworzono
utworzono

Witam pisałem już wcześniej o tym problemie jednakże udało mi się znaleźć chyba przyczynę i proszę o opinię osób które znają się dużo bardziej ode mnie.

kupilem 2miesiace temu komputer od morele( niestety). Juz od początku cos było nie tak raz widziało kartę graficzne raz nie… wysyłałem komputer 3 razy do nich na serwis niestety jedyne co zrobili to wymienili procesor a problem nie zniknął dziś znów po powrocie od nich z serwisu dzieje się wciąż to samo czyli, w trakcie użytkowania komputera nagle karta przestaje przesyłać obraz i załącza chłodzenie na dużo wyższych obrotach(sama bądź cały komputer) dodatkowo udało mi się dziś ustalić że integra wysyła obraz normalnie oraz wszystko chodzi jedynie z pozoiomu aplikacji do obsługi płyty głównej pokazuje iż wentylatory w całym komputerze nie kręcą się wgl a w rzeczywistości kręcą się na wysokich obrotach. Wydaje mi się że jest to problem powodowany płytą główną. Ale proszę o wasza opinie. Z góry dziękuję za wszystkie pomocne komentarze gdyż sprawę chyba przekażę do prawnika gdyż mam już dość wysyłania im w koło komputera.

leelareso
komentarz
komentarz

Specyfikacja komputera wraz z zasilaczem. To się dzieje tylko w grach czy na pulpicie też?

F1SH3R
komentarz
komentarz

Specyfikacja:

 MSI GeForce RTX 4070 Gaming X Trio 12GB GDDR6X
 
AMD Ryzen 5 7600X, 4.7 GHz, 32 MB, BOX 
 
Kingston Fury Beast, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL36
 
Gigabyte UD850GM PG5 850W ATX 3.0 
 
Gigabyte B650 GAMING X AX
tak dzieje się także na pulpicie bądź na przeglądarce internetowej.
leelareso
komentarz
komentarz

Z odłączoną kartą graficzną dzieje się tak samo?

F1SH3R
komentarz
komentarz

Nie wiem nie sprawdzałem jeśli mam szczery ale wcześniej gdy jej nie miałem nie doświadczyłem ani razu takiej sytuacji 

leelareso
komentarz
komentarz

To zobacz czy na integrze dzieje się tak samo ( podłączasz kabel to płyty głównej) A wyciągniesz kartę do zerknij na kable czy się nie przyjarały gdzieś.

F1SH3R
komentarz
komentarz

Kable w grafice raczej sa dobre z tego co patrzyłem wczoraj. Więc sprawdzę a gdyby tak się nie działo na integrze to czego może to być wina?

leelareso
komentarz
komentarz

No karty, przejściówek jak używasz, zasilacza, płyty/złącza pcie (mógłbyś w razie czego sprawdzić na innym)

F1SH3R
komentarz
komentarz

No właśnie niestety nie mam drugiego kompa do którego mógłbym ewentualnie przekładać i sprawdzać. Przejściówek nie używam. Natomiast co ciekawe sam komputer działa poprawnie podczas całego zajścia jedynie zastanawia mnie to iż zarówno karta nie daje obrazu jak i na gcc wyświetla że wentylatory nie pracują natomiast kręcą się to mocniej niż przy obciążeniu z gier. A same temperatury także są w normie. 

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, F1SH3R napisał:

gcc wyświetla że wentylatory nie pracują

A w biosie normalnie pokazuje?

F1SH3R
komentarz
komentarz

W biose nie sprawdzałem niestety nie wpadłem na to jednak że kartę w menadżerze urządzeń wyświetla jako urządzenie działające poprawnie.

leelareso
komentarz
komentarz
3 minuty temu, F1SH3R napisał:

kartę w menadżerze urządzeń wyświetla jako urządzenie działające poprawnie.

to żaden wyznacznik.

F1SH3R
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem problem nie pojawia się bez dedykowanego układu graficznego 

leelareso
komentarz
komentarz

Bez podmianki się nie obejdzie by być w 100% pewnym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.