x-kom hosting

Migotanie ekranu, restart komputera.

TheShiftyFox
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Od pewnego czasu mój komputer po uruchomieniu (dokładnie po zalogowaniu się do systemu Windows) zaczyna migotać i po chwili się zawiesza pokazując jedynie czarny ekran. Po odczekaniu 2 minut komputer uruchamia się ponownie. Aktualnie korzystam z dwóch monitorów. Próbowałem uruchamiać komputer na każdym z nich z osobna lecz problem dalej występował. Zmiana okablowania również nie pomogła. Po formacie komputera również występował ten sam problem. Usunięcie sterowników też nie daje poprawy jak ich ponowne zainstalowanie. Kiedy pierwszy raz pojawił się ten problem to komputer naprawił się poprostu bez żadnej ingerencji. Zaskoczył sam jak gdyby nic się nie stało. Lecz od niedawna problem powrócił i tym razem nie mogę w żaden sposób usunąć usterki. Moja konfiguracja:

- Ryzen 5 7600

- Radeon RX 7900 XTX Powercolor Hellhound

- RAM 32 GB DDR3 Kingstone Fury Beast

- NZXT 850 w Gold

- Samsung 980 pro 1T

 

Dodam jeszcze że często występował BSoD o kodzie CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT.

Edytowane przez TheShiftyFox

Gawel
komentarz
komentarz

Nie bawiłeś się w OC procesora ? Do tego winkey+R  wpisz mdsched.exe i uruchom narzędzie 

TheShiftyFox
komentarz
komentarz

OC Procesora nieruszone. Mdsched.exe nie wykrył żadnych problemów.

leelareso
komentarz
komentarz

Bios aktualizowałeś? Jaka temperatura procka?

TheShiftyFox
komentarz
komentarz

Bios aktualny. Temperatura procesora podczas gry wynosi 50°C. W spoczynku około 30°C.

leelareso
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu instalowałeś?

TheShiftyFox
komentarz
komentarz

Oczywiście że tak. Do chipsetu instalowałem jak i do karty graficznej. Robiłem czystkę oraz ponowną instalację. 

leelareso
komentarz
komentarz

Dioda jakaś się zapala na płycie głównej? Na jednej kości albo bez trybu xmp tak samo się dzieję?

TheShiftyFox
komentarz
komentarz

 Diody się nie zapalają. Próbowałem wiele możliwości z kościami jak i wyłączenie profilu XMP. Zastanawiam się czy karta graficzna może mieć problem z ogarnięciem dwóch monitorów na raz. Czy może potrzebny mocniejszy zasilacz? Czy karta graficzna i dedykowana nie gryzie się ze sobą. 

leelareso
komentarz
komentarz

Wątpię, ale możesz odłączyć kartę graficzną i podłączyć monitor pod płytę by zobaczyć czy na samej integrze to samo będzie. Może być coś nie tak z prockiem albo płytą główną

TheShiftyFox
komentarz
komentarz

Monitor podłączony pod integre nie sprawia żadnych problemów. Tak samo jak jeden monitor podłączony pod kartę dedykowaną również nie sprawia problemów. Cuda dzieją się dopiero kiedy dwa monitory są podłączone pod kartę dedykowaną albo jeden monitor pod integre i drugi pod dedyka.

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, TheShiftyFox napisał:

tak samo jak jeden monitor podłączony pod kartę dedykowaną również nie sprawia problemów.

 

8 godzin temu, TheShiftyFox napisał:

Próbowałem uruchamiać komputer na każdym z nich z osobna lecz problem dalej występował.

Czyli jak to jest.

TheShiftyFox
komentarz
komentarz

Wybacz mój błąd. Pojedynczy monitor nie stwarza problemów niezależnie czy to dedyk czy Integra. Problem występuje przy dwóch monitorach. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.