x-kom hosting

Bardzo wolno chodzący komputer, strony ładujące się po 20 minut - logi OTL i FRST

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
Xiri
utworzono
utworzono

Dzień dobry/dobry wieczór

 

Jak w temacie. Chociaż mam ponad 82 GB wolnego miejsca na najbardziej "zapchanym" dysku, komputer chodzi strasznie wolno. Zwłaszcza po jego włączeniu. Albo gdy włączę przeglądarkę i zacznie chodzić normalnie po bardzo długim czasie "rozgrzania się", gdy wyłączę ją i włączę ponownie, potrafi znów się ładować i 20 minut, a na koniec na białym polu wywala błąd otwierania strony. Ten problem jest nawet przy otwieraniu obrazka mającego 50 KB. Gry po wciśnięciu exe, typu League of Legends czy Several Steel, też potrafią ładować menu nawet kilkadziesiąt minut. Kaspersky nie wykrywa wirusów. Mam 2 wiatraki w PC, ale 1 nie działa, ten z przodu obudowy przy dyskach. Nie wiem, czy to może od tego, ale narzędzia diagnostyczne nie wskazują przegrzania. Praca przy tym komputerze to straszna męczarnia. Proszę o sprawdzenie logów.

Addition_FRST.txt Extras_OTL.Txt FRST.txt OTL.Txt

leelareso
komentarz
komentarz

Specyfikacja komputera? Screeny z programu crystal disc info.

Xiri
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti D5 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (GV-N105TD5-4GD)

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500)

Pamięć Corsair ValueSelect 2x 8GB DDR4 2133MHz CL15 (CMV8GX4M1A2133C15)

Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX (BX80662I56400)

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Obudowa Gembird ARES (CCC-GJ-06)

Płyta główna ASRock H110M-DGS, H110, DualDDR4-2133, SATA3, DVI, mATX (H110M-DGS)

Dysk Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA)

Drugi dysk WDC WD5000AADS-00S9B0 500gb SATA II 500 GB

Monitor LG Flatron W1952S 22 calowy

 

CrystalDiskInfo_20231001072751.png

CrystalDiskInfo_20231001073414_2.png

Edytowane przez Xiri
  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda na umierający dysk, zmień widok na wartość 10 zwykłym w ustawieniach zaawansowanych i popraw 2 screena bo masz wartości ucięte.

Twoje poprzednie tematy mogą właśnie być powiązane z tym, że dysk umiera.

Edytowane przez leelareso
Xiri
komentarz
komentarz

"Zmień widok na wartość 10 zwykłym w ustawieniach zaawansowanych". Nie za bardzo rozumiem, o co tutaj chodzi ;) Pierwszy raz widzę ten program. Mam zrobić tak jak na screenie poniżej, gdzie są 3 opcje do wyboru?

 

+ poprawiony obrazek.

 

Jeśli to dysk, to dziwne. Bo jest nowy ze sklepu, który robił składaka (chyba że dodano stary dysk). Ten drugi dysk 500GB  jest przekładany od wielu lat z jednego komputera do drugiego i ciągle dobrze działa. Może kwestia tego, że służy tylko do przechowywania plików.

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

tak na zwykłe 10 dec zmień. Dysk G wdc wygląda na zdrowy.

5 minut temu, Xiri napisał:

Jeśli to dysk, to dziwne. Bo jest nowy ze sklepu, który robił składaka

Jak nowy to dlaczego ma 22 tysiące godzin? Ma też pełno błędów odczytu i zepsutych sektorów.

Xiri
komentarz
komentarz (edytowane)

Źle się wyraziłam. To przez moje pojmowanie czasu. Chodziło mi o to, że komputer był składany jakieś 5 lat temu, więc uważam dysk Toshiba za w miarę nowy. Ten drugi 500 GB został przeniesiony z poprzedniego komputera, a wcześniej jeszcze z innego.

CrystalDiskInfo_20231001094750.png

CrystalDiskInfo_20231001094819.png

Edytowane przez Xiri
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Poprzerzucaj najpotrzebniejsze dokumenty z niego na ten zdrowy dysk i zmień go na dysk SSD

Edytowane przez leelareso
Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk HDD jest ewidentnie używany i mocno zużyty, wstawili Ci jakiegoś starocia. Rób kopie danych póki się da.

leelareso
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Niebieska napisał:

Dysk HDD jest ewidentnie używany i mocno zużyty, wstawili Ci jakiegoś starocia.

Dysk ma 5 lat sprecyzował jego "nowość" ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Xiri
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli chodzi jednak o dysk, a nie wirusy i śmieci. Kupiłam składaka z pewnej znanej polskiej firmy z hardware, że miałam tylko odebrać złożonego już PC w punkcie w moim mieście. Kupię więc sobie dysk tym razem bezpośrednio ze sklepu, w opakowaniu.

Zaraz się zabiorę za kopiowanie aktualnych danych na pendrive i drugi dysk.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. :)

Edytowane przez Xiri

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.