x-kom hosting

Niska temperatura pracy procesora

Camillo129
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim, mam problem z procesorem. Komputer złożony był rok temu natomiast przez ostatnie 3 miesiące praktycznie nieużywany. Ostatnio włączyłem cyberpunka i zauważyłem że rozgrywka nie jest płynna, są duże spadki fps. Włączyłem program fps monitor i okazało się że gra chodzi od 25 do 65 klatek. Włączyłem z 4 inne gry, które kiedyś chodziły bez problemu i sytuacja podobna. Zauważyłem że z 6rdzeni/12 wątków działa jeden na 100%. W biosie wyłączyłem funkcje coo&quiet. Dzięki temu zaczęły pracować wszystkie rdzenie na dużym wykorzystaniu ale poprawy praktycznie nie ma. Dziwne jest to że temperatura procesora nigdy nie wzrosła powyżej 55*C nawet przy teście obciążeniowym. Obciazenie 100% ale temperatury smiesznie niskie jakby cos ustawilo graniczną wartość. Też nie jest to błąd za dużych wymagań bo dzieje się tak też na najniższych.

To teraz kilka słów o sprzęcie:

AMD ryzen 5 5600G+ chlodzenie be quiet 

Plyta gigabyte 550m ds3h

Gpu rtx 3060 ti

Ram 16gb (tutaj niestety tylko 2133)

Dysk ssd 1tb samsung 980

Zasilacz bequite 700W.

Jeśli ktoś ma pomysł co zaczęło nagle dławić komputer to bardzo proszę o poradę 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.