x-kom hosting

Monitor z HDR do 4000zl

Akuzativ94
utworzono
utworzono (edytowane)

Część, czy znajdę jakiś monitor z prawdziwym HDR w tej cenie? Najlepiej jakby był w WQHD ale od biedy może byc i 4k. Grunt żeby jego cena nie przekroczyła 4000zl. Ilość Hz bez różnicy.

Edytowane przez Akuzativ94

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz monitor Gigabyte Aorus FV43U HDR KVM HDMI 2.1 za 3 499 zł. Ma certyfikat Display HDR 1000.

Mniejszy 27" monitor Dell Alienware AW2724DM za 1 949 zł. Ma certyfikat Display HDR 600.

Edytowane przez tapczan2
  • Dziękuję 1
Navier
komentarz
komentarz

Co rozumiesz przez prawdziwy HDR? Wszystkie LCD mają mniej lub więcej "stref" i ten HDR może być co najwyżej mniej *jowy. Prawdziwy HDR to chyba tylko w OLEDzie, ale cena...

Akuzativ94
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli co, teraz mam aktualnie monitor wqhd za 1500zl, jak kupię monitor za te 4 kafle z 1000 stref podświetlenia z HDR 1000 czy 2000 to nie będzie i tak roznicy w obrazie bo nie będzie to OLED?

Edytowane przez Akuzativ94
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)
13 minut temu, Navier napisał:

Prawdziwy HDR to chyba tylko w OLEDzie, ale cena...

W tej cenie można dostać monitor OLED np. LG UltraGear 27GR95QE-B OLED za 3 999 zł. Tylko Pytanie czy o taki HDR autorowi chodziło.

Edytowane przez tapczan2
Akuzativ94
komentarz
komentarz (edytowane)

@tapczan2 obejrzałem parę filmów na temat tego HDR i ogólny wniosek wyciągnąłem taki z tego, że prawdziwy HDR zaczyna się od 1000 i że monitor musi mieć dużo stref podświetlania. Chociaż możliwe że zły wniosek wyciągnąłem. 

Tak całkiem uogólniając chciałbym zobaczyćpo prostu widoczna różnice w wyświetlaniu czerni i bieli, tego kontrastu względem "zwykłego" monitora, który teraz posiadam.

Nieraz czytam w komentarzach pod różnymi nowymi grami, że HDR jest w danej grze niesamowity i tak dalej. Chciałbym właśnie taki monitor, który by mi umożliwił dostrzeżenie tego efektu w grach, bo właśnie o gry mi chodzi. Mam raczej topowego pc, gdzie każda gra chodzi mi na ultra, także teraz mnie zaciekawił ten cały HDR, by jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu w grach.

Mój obecny monitor to Gigabyte g32qc a.

Edytowane przez Akuzativ94
Navier
komentarz
komentarz

To jest tak, że nawet mając 1000 stref, każda strefa ma w rozdzielczości 4k 8300 pikseli. Przy dużych jasnych lub dużych ciemnych powierzchniach jest OK, ale przy czymś małym, kontrastowym jest kicha.
Mam monitor 4k HDR (nawet nie pamiętam jaki standard, na pewno nie topowy), i o ile jeszcze w filmach jestem w stanie to znieść, to ma pulpicie czy w grach nie da się patrzeć. Dlatego nawet nie włączam HDR. Na TV OLED to zupełnie co innego - kontrast między dwoma sąsiednimi pikselami może być praktycznie nieskończony. Nie mówię, że OLED nie ma wad, zwłaszcza jako monitor, ale do filmów i gier w HDR chyba nie wymyślono jeszcze nic lepszego.

  • Dziękuję 1
Akuzativ94
komentarz
komentarz

No to czegoś nowego się nauczyłem, dzięki. W takim razie jaki wyświetlacz byś poradził do grania jeżeli chodzi o OLED? Wysłałes mi wcześniej monitor tylko z 27calami, teraz mam 32 i czuję, że jednak mi teraz za mało by było. Coś większego się znajdzie? Od tych 32 do załóżmy 40?

Navier
komentarz
komentarz

To akurat nie ja wysłałem. Ja niestety Ci nie polecę, bo sam mam pewne obawy przed OLEDem na biurku. 90% czasu spędzonego przed kompem to u mnie praca i trochę boję się, że szybko mi się OLED wypali. Niby piszą, że wypalanie już jest ogarnięte i nie ma się czego obawiać, ale jakoś nie mogę się przekonać.

Akuzativ94
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem, że przekracza to podany przeze mnie budżet. A coś takiego by spełniło oczekiwania kogoś, kto chce zobaczyć to sławetne HDR?

https://www.x-kom.pl/p/737494-telewizor-33-43-lg-oled42c21la.html?utm_source=youtube&utm_medium=video&utm_campaign=xkomtv-mortis&utm_content=OLED42C21LA

Edytowane przez Akuzativ94
tapczan2
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Akuzativ94 napisał:

Wiem, że przekracza to podany przeze mnie budżet. A coś takiego by spełniło oczekiwania kogoś, kto chce zobaczyć to sławetne HDR?

https://www.x-kom.pl/p/737494-telewizor-33-43-lg-oled42c21la.html?utm_source=youtube&utm_medium=video&utm_campaign=xkomtv-mortis&utm_content=OLED42C21LA

Tu już wchodzimy w temat telewizorów OLED. Model, który podałeś pod tym linkiem nie jest na tą chwilę dostępny. Z tym samym standardem HDR i przekątną ekranu najtaniej jest OLED Sony XR-42A90K. Myślę, że najprościej będzie jak zamówisz jakiś model przez internet i przetestujesz przez tydzień. Zamawiając przez internet masz zazwyczaj 14 dni na zwrot więc jak ci się nie spodoba to odsyłasz i zwracają ci pieniądze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.