x-kom hosting

Zasilacz do rtx 4070, proszę o rekomendację i pomoc.

Kugurami
utworzono
utworzono

Cześć!
Jestem w trakcie ugradu, obecnie siedzę na wysłużonym już Gtx 1070, Ryzen 5 3600 na płycie Msi B450 tomahawk max, kostki to G. Skill ripjaws V 3200mhz 16gb (2x8) zasilacz to Corsair CS650M 650W, twardziel Toshiba P300 1TB oraz SSD GoodRam C40 na którym siedzi windows 10.
Jedzie do mnie Rtx 4070 Gigabyte Gaming OC, a w przyszłym miesiącu wpada Ryzen 7 5700x oraz płyta Msi B500-A Pro, kości zostają te same (może za miesiąc/dwa dokupię kolejne 2x8) oraz ew. wymiana ssd na Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM710. 
Moje pytanie, czy obecny zasilacz czyli Corsair CS650M będzie wystarczający przy zastosowaniu w 1440p, czy jego również muszę wymieniać na minimum 700-750W? Jeśli wymiana to proszę o rekomendację w granicach 500/600 zł. 
Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Scaren
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, jakiś czas temu również robiłem upgrade komputera i też miałem ten dylemat. Mam zasilacz 550w od seasonic i zrobiłem upgrade na RTX 4070 oraz Ryzen 7 5800x na płycie msi b450 gaming plus max. Do tego mam 3 dyski i 6 wentylatorów i na tym zestawie gram w 1440p na najwyższych i bez problemu wszystko śmiga także moim zdaniem twój zasilacz spokojnie wystarczy.

Edytowane przez Scaren

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.