x-kom hosting

Skoki pingu

jaco44
utworzono
utworzono

Cześć, mam pewien problem. Niedawno przedpremierowo wyszła nowa fifa, gdy gram w nią przez internet co chwilę wyskakuje ostrzeżenie o dużym pingu i utracie pakietów.

Tak prezentuje się ping test na jednej ze stron(1 zdjęcie), dostawca internetu tłumaczy się, że chwilowe skoki pingu nawet do kilkuset ms jest całkowicie normalne, jednak w praktyce gry gram w fifę online to gra wygląda jak pokaz slajdów. Sprawdziłem to na innym internecie u kolegi i gra chodziła o wiele płynniej.

Z drugiej strony, gdy robię test pingu w wierszu poleceń, wygląda on o wiele lepiej niż na stronie internetowej(drugie zdjęcie), jednak czasami(na tym screenie akurat nie) wyskakuje "request timed out" co świadczy o utracie właśnie tych pakietów o ile się nie mylę.
Mimo wszystko w fifę nie da się grać, ale to co mnie dziwi najbardziej to to, że kiedy jeszcze tydzień temu grałem w CSa to ping miałem cały czas na poziomie poniżej 10 ms, jednak wątpię, żeby to było coś nie tak z fifą, ponieważ tak jak pisałem wcześniej na innym internecie problem ustąpił praktycznie całkowicie. Wczoraj był u mnie serwis od dostawcy internetu i dostałem na testy inny router, żeby przetestować czy nie jest to winą routera, jednak na nowym urządzeniu wszystko prezentuje się dokładnie tak samo, powiedziano mi, że w razie w można jeszcze spróbować podłączyć inny konwerter do światłowodu, żeby zobaczyć czy w aktualnym nie leży problem. Jednak zarówno router jak i konwerter mają niecałe 2 lata więc wydaje mi się, że to dosyć szybko.
Tutaj nasuwa się moje pytanie, co mogę z tym zrobić? Umowę z dostawcą internetu mam do połowy grudnia tego roku, można ją jakoś przedwcześnie zerwać? Czy w ogóle ma sens zrywanie tej umowy, w czym może tkwić tutaj problem? Dostawca niby mówi, że chwilowe skoki pingu są normalne ale właśnie w grze fifa te skoki praktycznie uniemożliwiają rozgrywkę. Dodam, że komputer podpięty jest do routera kablem, a tydzień temu robiłem format, więc wina raczej nie leży po stronie komputera(tak jak początkowo również zarzucał mi dostawca internetu)

Zrzut ekranu 2023-09-27 155901.png

Zrzut ekranu 2023-09-27 160057.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.