x-kom hosting

duże temperatury r5 7600x i rozmyślenie nad zmiana na i5 13500

szczeqsd
utworzono
utworzono

chłodzenie: Chłodzenie wodne BE QUIET! Pure Loop 2 FX 240mm 
 płyta: gigabyte b650 gaming x ax

podczas włączania kompa i od razu po wczytaniu windowsa mam 70 stopni później zbija do 36 podczas odpalonych aplikacji.  Przy odpalaniu gry 80 stopni później zbija w lobby do 45 podczas grania w grę 60-70 stopni na niskich. Podczas pobierania czegokolwiek 60-65 stopni. czasami z pupy sobie podbija nagle do 60 stopni jak ma 40. nie znam się na procesorach i nie wiem co robić robić coś z tym prockiem czy iść wymienić płyte, ramy i procka na intela gdzie nigdy nie miałem problemów. 
potrzebuję dobrej rady i dobrania coś pod i5 13500 może być też propozycja innego procka

ramy, procek i płyta w kwocie do 2800 mogę trochę dołożyć 

leelareso
komentarz
komentarz

Dobra, ale w czym problem? To, że masz 240 chłodnicę jest problemem to tego typu procków i te ryzeny w grach właśnie operują w okolicy tych 70c. Zastosuj po lepszą pastę typu thermal grizzly kryonaut i możesz też zastanowić się nad zmianą chłodzenia na 360/280 chłodnice. Po co chcesz wymieniać na gorszy procesor?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Ten model słynie z przegrzewania, bo fabryczne napięcie jest zbyt wysokie. Najnowszy bios do płyty głównej, może będzie miał poprawki pod R5 7600X.  Jak nie, to undervolting.

szczeqsd
komentarz
komentarz

@Mogeto @leelareso dzisiaj pobrałem gta i nagle 77/78 stopni myślicie, że to normalne? na pewno gdyby było to normalne to więcej było by tego w necie a ja nawet nie wiem co robić bo procek się wbija co chwile na 70 stopni a w necie nic nawet serwis nie pomógł 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz małą chłodnicę, użyj pasty thermal grizzly kryonaut (Chyba, że użyłeś a jak innej to jaką?)  70c dla tych procesorów  to standard. Możesz tez zmienić offset w biosie by był chłodniejszy. Pompę masz ustawioną na max albo 80 % jak przystało?

Edytowane przez leelareso
szczeqsd
komentarz
komentarz

@leelareso nie wiem jak pompe ustawic paste mam taka sama 

 

leelareso
komentarz
komentarz
6 minut temu, szczeqsd napisał:

paste mam taka sama

czyli jaka? W biosie ustawiasz krzywe wentylatorów od pompy i wentylatorów.

szczeqsd
komentarz
komentarz

@leelareso thermal grizzly kryonaut nie mam pojęcia jak ustawić tą pompę i tak jutro pakuję tego chujowskiego ryzena i kupuję intela bo przecież gram to mam losowo albo 56 stopni albo 75 XD eco mode ustawiony w stresie tylko 10 stopni mniej 

 

  • Haha 2
anioł2009
komentarz
komentarz

bios zaktualizowałeś jak polecił Ci Kol. @Mogeto   ???

szczeqsd
komentarz
komentarz

@anioł2009 tak

 

leelareso
komentarz
komentarz

Powodzenia tam xD "nie znam się, jest chunowy procesor, wymieniam , błeeee"

szczeqsd
komentarz
komentarz

@leelareso no to co mam robić? jak nic nie pomaga pozatym nie chce miec odrzutowca w pokoju wiec nie daje na maxa niczego co i tak pewnie nie pomoze 

leelareso
komentarz
komentarz

Pisałem... Zwiększenie obrotów pompy jest ledwo słyszalne, tak samo offset możesz ustawić by zbić temperatury. Patrzyłeś czy wgl chłodnica jest ciepła przy tych temperaturach?

szczeqsd
komentarz
komentarz

@leelareso co to offset? i chłodnica jest zimna

 

leelareso
komentarz
komentarz
Teraz, szczeqsd napisał:

i chłodnica jest zimna

:V

1 minutę temu, szczeqsd napisał:

 co to offset?

image.png.ad51c861af3711a319b09cdd421ab2e3.png

szczeqsd
komentarz
komentarz

@leelareso?

 

@leelareso co z tą chłodnica?

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak chłodnica jest zimna to nie ma kontaktu z procesorem blokopompa lub pompa stoi / ma za niskie obroty. Do sprawdzenia.

szczeqsd
komentarz
komentarz

@leelareso tak jak myslalem pompa ustawiona i nic nie pomoglo procek leci na zwrot

  • Haha 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Przyjdzie nowy bedzie to samo :niepewny:

  • 1 miesiąc później...
januszm50
komentarz
komentarz

ten i5-13500 nie jest taki zly, tylko jak pojdziesz w intela to board tez do wymiany. Tylko lepiej z DDR5.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.