x-kom hosting

Lekki, wydajny laptop na studia do 5000zł

Forek
utworzono
utworzono

Szukam  laptopa na logistyczne studia zaoczne oraz do korzystania w domu. Laptopa będę używał głównie do przeglądania internetu, wykonywania projektów oraz notatek, oglądania filmów i seriali, czasami do edycji zdjęć.

Szukam najlepiej 14 calowego laptopa z wydajną, dobrą baterią (ok.6-8h wykładów dziennie) w wadze do 1,5kg, żeby zmieścił się do plecaka i żebym nie odczuwał jego wagi po całym dniu wykładów. Dobrze jakby nadmiernie się nie grzał oraz nie był powystawowy i trudno dostępny (ostatnie jego sztuki). Fajnie jakby miał podświetlaną klawiaturę.

Wstępnie ukierunkowany jestem na trzy modele i chciałbym wiedzieć który z nich byłby najlepszy:

Mile w lapku widziane:

16GB ramu, 

Procek: Intel, +ewentualnie word, exel, power point w nim

Matryca: Matowa ,IPS, 

Ps. W przyszłości (rok,dwa) planuję zakup iPhone dlatego nie wiem czy dobrą opcją nie byłby właśnie MacBook.

tapczan2
komentarz
komentarz

Na ten moment LG RAM nie jest dostępny, Apple ma tylko 8 GB RAM więc osobiście z twoich propozycji wybrałbym Lenovo Yoga.

 

Jako alternatywę mogę polecić model ASUS ZenBook 14 UX3402ZA i5-1240P/16GB/512/Win11 za 4 799 zł. Jest nieco lżejszy, ma inny model 12 rdzeniowego procesora, standard militarny MIL-STD-810H, NumberPad - touchpad z funkcją klawiatury numerycznej, czytnik linii papilarnych, czytnik kart pamięci microSD i etui w zestawie. Z opinni można przeczytać, że "Jest pro prostu bardzo cichy, a netflixa na baterii można oglądać na oko z 6-8h na zrównoważonym trybie zaslilania." Myślę że to ciekawa alternatywa dla modelu Yoga.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej, 

 

Jeśli planujesz zakup iPhona w najbliższej przyszłości, to Macbook jest bardzo dobrym pomysłem. Do pracy biurowej i wersja 8/256 jest w sam raz. To co będzie wyróżniać Air'a względem konkurencji na Windowsie to absolutna cisza, bo chłodzenie Macbooka Air jest pasywne. Czas pracy na baterii w jego przypadku to spokojnie 10-11 godzin. 

Prosaid
komentarz
komentarz

@Forek Zdecydowanie brałbym Lenovo, lecz już jest niedostępny.
Lenovo Yoga Slim 7 Pro-14 i5-12500H/16GB/512/Win11 3989 zł
Zostaje wersja bez X. Z inną rozdzielczością i trochę słabszymi głośnikami. Dalej to bardzo dobry model.

 

Alternatywnie, podobne wyposażenie, tylko lepsze wyniki pracy na baterii
ASUS ZenBook 14 UM425QA R5-5600H/16GB/512/Win11 3999 zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.