x-kom hosting

[> 10k] laptop do programowania

michal_robak
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

 

obecnie korzystam z tego laptopa Dell Latitude 5421: https://www.x-kom.pl/p/669936-notebook-laptop-140-dell-latitude-5421-i7-11850h-32gb-512-win10p.html

jednak nie jestem zadowolony, głownie z powodu szumu i hałasu jaki generuje ten laptop. Jest to firmowy sprzęt i potrzebowałbym zakupić coś lepszego osobistego.

 

Lapek głównie będzie mi słuzył do programowania (w 90% czasu)

 

Na czym mi zależy:
* RAM 64GB (ujdzie 32GB jezeli reszta specyfikacji bedzie git)

* dysk >= 1TB (najlepiej 2TB na start)

* Możliwość połączenia dwóch monitorów (choć tu też zawsze wchodzi w grę podpięcei stacji dokującej i problem z głowy)

* dobre chłodziwo - tak aby lapek nie wył z przegrzania ale też żeby wentylator nie szumiał

 

Dodatkowo:

* z tego co widzę, to te lapki w granicy 15k posiadają jakiegoś GeForce + wbudowany układ graficzny. Boje się, że w takiej konfiguracji w momencie gdy przyjdzie mi odpiąć lapka i popracować na nim na kolanie zacznie tak się grzać że performance spadnie o 90%

* czy będę na nim grać ? Niewykluczone. W przypadku 2TB na pewno zainstaluję Windowsa

* Z automatu odrzucam lapki z nadryzionym jabłuszkiem - nie uznaje ich filozofii i sprzętu

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Kwota na laptop to powyżej 10 000 zł? Napisałeś tak że nie za bardzo wiadomo.

Jak nie wykluczasz grania to można celować w coś z dedykowaną grafiką ale podczas grania na pewno wentylatory będzie słychać. Zobacz MSI GP77 i7-13700H/32GB/2TB/Win11 RTX4070 240Hz za 11 399 zł. Ma super szybką pamięć RAM 32 GB (LPDDR5x, 5200 MHz) z możliwością zwiększenia do 64 GB, dysk SSD 2 TB, ma możliwość podłączenia 2 monitorów chociaż sam laptop ma dobry ekran 240 Hz z pokryciem barw 100% DCI-P3.

michal_robak
komentarz
komentarz

@tapczan2 faktycznie, trochę sobie przeczę pisząc o tym, żeby było bez grafy a potem że może czasem i do grania :D .Także jakby nie było wychodzi, że bez grafy się nie obejdzie tak czy siak 

iSkuL
komentarz
komentarz

Hej,

moim zdaniem to dość drogo za 4070.

RTX4070/i7-13700H/32GB RAM/ 1TB SSD M.2 PCIe za 8400. Masz ok. 3k tańszy laptop, który ma praktycznie identyczny spec.

Jedynie różnica w matrycy, która ma 240Hz w MSI. Natomiast nie uważam, aby 240 hz była lepsza niż 144hz. Ludzie oko nie jest w stanie zauważyć tej różnicy.

Dysk na 2tb możesz kupić sobie i i tak nie przekroczy jego cena 1k więc masz dużo tańszy laptop, który ma praktycznie te same parametry ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.