x-kom hosting

MSI Afterburner problem z wyświetlaniem OSD w grach

uklejs
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

z góry zaznaczam, jeśli wybrałem zły dział na forum to przepraszam wszystkich pokrzywdzonych.

 

Mam pewien problem z programem MSI Afterburner, otóż w niektórych grach wyświetlanie zaznaczonych opcji poprzez OSD działa bez zarzutów, natomiast w niektórych grach po prostu nie wyświetlają się żadne wartości. Złotym przykładem, który wczoraj zauważyłem jest różnica między FIFĄ 22 a FIFĄ 23. Obie gry mam zakupione w ramach abonamentu Xbox Pass, obie są zainstalowane w tym samym czasie, na tym samym dysku i koncie.

Fifa 22 - wyświetlają się wytyczne z Afterburnera w lewym górnym rogu (wszystkie jakie sobie wybrałem, bez zarzutów!)

Fifa 23 - nie wyświetlają się żadne wytyczne z Afterburnera, program jest identycznie odpalony jak w przypadku FIFY 22, generalnie wyłączam 22 i odpalam 23 i lipa, nie działa.

 

Innym złotym przykładem jest sprawa z grą Forza Horizon 4. Przyznam bez bicia, ostatnio "załatwiłem" nieoryginalną wersję gry, żeby sprawdzić, czy będzie dobrze chodziła na moim starym komputerze. Odpaliłem afterburnera, elegancko działały zaznaczone właściwości w wyświetlaczu OSD no i byłem już pewny, że mogę śmiało kupić oryginał, żeby pograć online i legalnie :)

Zakupiłem wspomnianego wcześniej Xbox Passa, pobrałem z niego FH 4 i uwaga - wyświetlacze OSD nie działają w grze. Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie? Szukałem czegoś, ale zazwyczaj ludziom po prostu nie działa wcale lub nie wyświetlają się wszystkie zaznaczone opcje w OSD. U mnie wszystko co zaznaczę działa, wydaje się być rzetelne, jednak nie działa w każdej grze.

 

Proszę o wskazówki co może być tego przyczyną, pozdrawiam serdecznie,

uklejs

 

 

SPECYFIKACJA KOMPUTERA:

Płyta główna: Gigabyte Technology CO., Ltd. Z68AP-D3

Procesor: Intel Core i5-2500k CPU 3.30GHz, 3601, 4 rdzenie

Dyski: 1tgb HDD + 256 SSD

RAM: 2 x 4gb Kingston ddr3

Zasilacz: 600W chieftec ctg-600-80p

Grafika: Asus GTX 1060 6GB

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Używasz najnowszej wersji Riva tuner?

uklejs
komentarz
komentarz

Pobieram MSI Afterburner z oficjalnej strony (stąd podejrzewam, że wersja jest najnowsza). Natomiast w przypadku RRSSa, po zakończeniu instalacji MSI AB, jest opcja zainstalować go od razu, dlatego również raczej jest najnowszy.

uklejs
komentarz
komentarz

Witam,

Pisze w sprawie "rozwiązania" tego tematu.

Generalnie zauważyłem, że Msi Afterburner wymaga aby aplikacja, którą chcemy testować posiadała pełny dostęp do jej używania przez nas. W przypadku FH 4, które zostało zainstalowane za pomocą Game Pass'a, gra "schowana" jest z automatu w folderze WindowsApps, do którego uzyskanie dostępu to już temat rzeka. W takim wypadku, zorganizowałem Fh4 (z innych nieznanych nikomu źródeł :)), dzięki czemu posiadałem pełną kontrole nad aplikacją exe. uruchamiająca grę.

Efekt jaki uzyskałem to taki, ze MSI Afterburner od razu załapał i pokazuje wytyczne zaznaczone w wyświetlaczu OSD.

Zgodnie z tym doświadczeniem jestem w stanie stwierdzić, że to nie wina RAMu, procesora, karty graficznej, sterowników, wersji BIOSa, czy prądu w naszej miejscowości (jak na niektórych forach ludzie pisali :V) tylko po prostu chodzi o dostęp do lokalizacji zainteresowanej aplikacji :).

Kończąc ten temat dodam ciekawostkę, zainstalowałem Forza Horizon 5 z Game Pass'a i uwaga - Msi Afterburner działa bezbłędnie. Pierwsza i najważniejsza różnica jaka się pojawiła na pulpicie to skrót ikonki manualnego odpalenia gry (nie przez aplikację xbox), w przeciwieństwie do FH4, której nigdzie nie mogłem znaleźć.

P.S.

Oczywiście w niektórych grach faktycznie mogą istnieć jakieś programy zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem, które w danej mierze mogą stanowić blokadę dla poprawnego działania MSI Afterburner. Takie coś jest np. w FIFA 23.

 

Dziękuje wszystkim forumowiczom, którzy w jakimś stopniu pomogli znaleźć rozwiązanie,

pozdrawiam, Uklejs 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.