x-kom hosting

Problem z użyciem energii przez przeglądarkę

Filipw223
utworzono
utworzono

Hej ostatnio napotkałem pewien problem po całkowitym resecie windowsa 10 oraz dysków, zainstalowaniu go na nowo. Otóż na samym starcie pobrałem sterowniki do mojej karty graficznej czyli RX 6650 XT po czym zacząłem pobierać jedną z przeglądarek a dokładnie Operę, wszystko było w porządku dopóki nie zaczął zwieszać mi się komputer, kiedy chciałem poruszać myszką nie dało się (dopiero raz na jakieś 10 sekund myszka zmieniła miejsce) pomyślałem że włączę menager zadań przez skrót klawiszowy i zobaczę co się dzieje, o dziwo po wciśnięciu tej kombinacji komputer nadal był zwieszony i nie chciało mi się to odpalić, w końcu po jakiś dobrych dwóch minutach podziałało (moja myszka chodziła normalnie jak powinna) po zobaczeniu menadżera zadań wszystko było w porządku, zminimalizowałem operę i nagle podskoczyło zużycie energii przez przeglądarkę do bardzo wysokiego, przez co znowu nie mogłem ruszać myszka ani nic zrobić czy to na klawiaturze czy gdziekolwiek. Po jakimś czasie nagle zużycie energii spadło do normalnego stanu i wszystko działało jak powinno oczywiście nie na długo bo po minucie znowu podskoczyło i nic nie mogłem zrobić. Chcę zaznaczyć że na innych przeglądarkach też tak jest więc to nie jest wina opery, oprócz tego po odinstalowaniu sterownika i uruchomieniu komputera ponownie nadal tak się działo więc również wątpię że to przez sterownik. Sorry za takie chaotyczne wytłumaczenie problemu ale nie znam się na kompach za bardzo i liczę na jakąś pomoc!

leelareso
komentarz
komentarz

Specyfikacja pc wraz z zasilaczem. W trybie awaryjnym to samo występuje?

Filipw223
komentarz
komentarz (edytowane)

Specyfikacja kompa to:

Grafika - Asus RX 6650 XT Dual

Procesor - Intel core i5 11400F

RAM - GoodRam IRD PRO DDR4 32GB(4 kości po 8GB) 3600 MHz

Dysk SSD - Lexar NM620 512GB M.2

Dysk HDD - Seagate 1TB SATA

Płyta główna - Gigabyte Z590 D ATX

Zasilacz - be quiet 550W System Power 10

 

Jeśli chodzi o włączenie trybu awaryjnego to jeszcze nie testowałem a teraz nie mam jak, dziś jak wrócę czyli pewnie blisko godziny 16 to zobaczę i dopiszę.

 

Edytowane przez Filipw223
Dodałem zasilacz
Filipw223
komentarz
komentarz

@leelareso w trybie awaryjnym dzieje się to samo, Po jakiś 5 minutach od startu systemu przy przenoszeniu okna przeglądarki, zmienianiu strony na inną, itd.

zawiesza się na jakieś 5-10 sekund testowałem procesor i RAM w programie OCCT i nie wykryło żadnych błędów (procesor był testowany na normalnych ustawieniach przez 30 minut, później na ekstremalnych przez 5 minut)

Filipw223
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednak działa, po włączeniu w tryb awaryjny przez ponad 20 minut wszystko było okej i działało, dodatkowo znalazłem dział w którym bardzo ale to bardzo podobny problem jest opisany. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-10-freezing-when-using-browser/31a21f5d-54f7-42ec-af38-51961ea85c0f

Próbowałem również sprawdzenie dysków w CMD, również nic nie wykrywa.

Edytowane przez Filipw223

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.