x-kom hosting

Problem z ustawieniem dwóch monitorów

begv7410
utworzono
utworzono

Mam 2 monitory, pierwszy full hd 75hz, drugi 1440x900 60hz. Czy jest możliwość aby rozszerzyć pulpit na dwa ekrany tak żeby na głównym była rozdzielczość full hd, a na drugim rozdzielczość drugiego monitora czyli 1440x900? Karta graficzna radeon.

janekosa
komentarz
komentarz

Oczywiście. A jaki masz z tym problem? Zakładam że pracujesz na windowsie skoro nic nie napisałeś. Bo wejściu e ustawienia wyświetlania i wyborze opcji rozszerzenie ekranu samo powinno ci się to tak ustawić. 

begv7410
komentarz
komentarz (edytowane)

@janekosa

Próbuję dać opcję rozszerz, ale wraca mi do poprzedniej a na monitorze z mniejszą rozdzielczością jest napisane "poza zasięgiem". Sam drugi monitor też nie działa, ten sam komunikat, tak jakby coś wymuszało w nim większą rozdzielczość. Z monitorami wszystko ok, ekran się pokazuje na obu, dopiero po włączeniu się systemu drugi monitor wariuje.

 

Tak, windows 10. Sterowniki radeona zaktualizowane do najnowszych. Próbowałam też starsze.

 

Chodzi o ustawienie jak tu w 0:31 - rozszerz ekrany i każdy ma swoją rozdzielczość ustawioną. 

 

Edytowane przez begv7410
begv7410
komentarz
komentarz

Ten mniejszy monitor w ogóle działa tylko w opcji "powiel te ekrany", po ustawieniu 1440p, nie ważne czy podłączony pod radeona czy pod integre. W każdej innej opcji pokazuje "poza zasięgiem".

janekosa
komentarz
komentarz

Na pewno nie jest to normalne. Zaktualizuj sterowniki karty i zainstaluj wszystkie aktualizacje systemu na początek

begv7410
komentarz
komentarz

Wszystko zainstalowane i zaktualizowane :/

begv7410
komentarz
komentarz

@janekosa W trybie awaryjnym próbowałam zmieniać rozdzielczość, przeinstalowywać sterowniki itd i nic. W normalnym trybie drugi monitor ma w ogóle zablokowane opcje, czym to może być spowodowane?

image.png.100cba82de960814839c8b15a85fa5ad.png

janekosa
komentarz
komentarz

Jeżeli dobrze kojarzę to jak masz wybrane "pokaż tylko na 1" to nie masz dostępu do ustawień drugiego. Dopiero możesz przy nich grzebać jak wybierzesz rozszerzenie. Ale jak u ciebie to nie działa to naprawdę nie wiem w czym problem. 

begv7410
komentarz
komentarz (edytowane)

@janekosa Masz racje, nie najechałam na odpowiedni ekran po prostru, no ale nie zmienia to tego, że rozszerzenie nie działa w ogóle. Pozostanie chyba reset ustawień windowsa, albo stare sterowniki do grafy, pokombinuję coś :/

Edytowane przez begv7410

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.