x-kom hosting

monitor 4k do 4k ;)

janekosa
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema,

Zakupiłem właśnie nowy sprzęt (7800x3d, 4080), czas również na nowy monitor. 
Obecnie pracuje na 2 monitorach qhd 27", dostałem właśnie z pracy monitor 32" i wydawało mi się, że to będzie 4k, ale jednak również jest QHD. 
Zatem planuję zakup monitora 4k przede wszystkim do gier. Nie gram raczej w fpsy. Z bardzo dynamicznych gier to tylko LoL. Poza tym tytuły AAA. MFS, Wiedźmin, Cyberpunk, Cities:Skylines 2. 
Także kluczowe są dla mnie raczej dobre kolory (w tym czernie) niż wysoka częstość odświeżania. Nigdy też nie miałem monitora >60Hz. Niemniej może i nadszedł już czas. 
A zatem szukam monitora 4k, 32" (może też być trochę większy). 
Budżet rzędu 4 tysięcy ale jestem elastyczny. przy czym oczywiście im mniej tym lepiej jak nie ma co przepłacać
 

Edytowane przez janekosa

tapczan2
komentarz
komentarz

Zobacz BenQ EX3210U, który teraz z kodem "czysty-zysk" kosztuje za 2 999 zł. To 32" monitor IPS z dobrym odwzorowaniem barw (DCI-P3: 98%), rozdzielczość 3840 x 2160 (UHD 4K).

Druga opcja to Gigabyte M32UC HDR KVM HDMI 2.1 za 2 799 zł.  To monitor 31,5" VA z odwzorowaniem barw na poziomie DCI-P3: 93%, rozdzielczość 3840 x 2160 (UHD 4K).

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Jeśli szukasz monitora do grania i pracy, który będzie oferował wzorowe czernie, to mocno przemyślałbym serię G7 od Samsunga. Śmiało można nazwać je flagowymi panelami VA. Są to panele VA, które praktycznie nie smużą, a niestety ghosting to cecha VA. 
Do tego wszystkiego jest naprawdę sprawny HDR przez wzgląd na ilość stref wygaszanie. 

 

W tym momencie ten monitor na styk łapie się w budżecie z kodem: czysty-zysk 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.