x-kom hosting

Wysoka temperatura procesora

DuckyB
utworzono
utworzono

Witam

Mam pewne obawy wobec temperatur procesora. Mianowicie w czasie spoczynku, bez żadnej działającej aplikacji w tle procesor osiąga temperaturę pomiędzy 47* a 67* a czasami nawet więcej. Przy korzystaniu z przeglądarki czy np włączeniu klienta League of Legends temperatura skacze do 77.4* a boję się pomyśleć co by było gdyby odpalić jakąś grę... BIOS jest najnowszej wersji jak i  sterowniki. Pierwszą moją tezą była uszkodzenie/awaria procesora toteż z A10-7860K 3.6GHz, zmniejszyłem taktowanie na 2.5GHz i podkręceniem wiatraka na procesorze do 3700RPM lecz niewiele to dało toteż zmieniłem procesor na A8 7600 3.1GHz ale i to też nie rozwiązuje problemu. Dodam też że przy A10-7860K z 3.6GHz przy odpaleniu gry np. League of Legends komputer przechodził w dziwny stan, wiatraki pracowały na full, ekran gasł a komputera nie dało się wyłączyć...

Co może być przyczyną wysokiej temperatury CPU?

 

 

Procesor: Poprzednio A10-7860K 3.6GHz aktualnie: A8 7600 3.1GHz

Chłodzenie: referencyjne cooler z zestawu

Płyta główna: GigaByte F2A68HM-HD2

Zasilacz: Logic Concept 500W

GPU: Radeon R5 430 2GB

RAM: 2x4GB 1600

eh.PNG

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

1problem " referencyjne cooler z zestawu "  2.Zmieniałeś pastę? 3. Dobrze założyłeś chłodzenie? jest one ciepłe przy tych wysokich temperaturach?

DuckyB
komentarz
komentarz

1. Nawet jak na takie chłodzenie to wydaje mi się że temperatura jest nadwyraz wysoka 2. Tak, pasta zmieniona 3. Tak i tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.