x-kom hosting

Na co wymienić obecny procesor?

michasba
utworzono
utworzono

Witam

Chciałbym wymienić mój obecny procesor ryzen 1600af na coś mocniejszego, ale też żeby specjalnie się nie wykosztować.

 

Moj sprzęt:

Asrock b450 gaming fatality k4

16gb ram patriot viper 3000mhz

Gigabyte Gtx 1660 super oc 6gb

SilentumPC Vero l2 500w 80 plus bronze

anioł2009
komentarz
komentarz
59 minut temu, michasba napisał:

ale też żeby specjalnie się nie wykosztować.

sprecyzuj budżet na procesor

michasba
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Powiedzmy, że do 1000zł, ale jest to juz maksymalna granica, najlepiej cos w kwocie okolo 700-800

leelareso
komentarz
komentarz

A może by taki AMD Ryzen 5 5600

michasba
komentarz
komentarz

@leelareso Myslalem o tym procesorze, ale tez sie zastanawiam czy warto doplacic te 200zl do ryzena 7 5700/5800x

Za jakis czas mam zamiar tez oczywiscie wymienic karte graficzna, ale uznalem, ze najpierw nalezalo by wymienic procesor

leelareso
komentarz
komentarz

jak  planujesz wymienić za jakiś czas zasilacz i gpu to bierz 5 5700, 5800x to istny piekarnik potrzebujący dobrego chłodzenia + nie wiem jak by to było z sekcją zasilania na tej płycie.

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Przy dobrym airflow w budzie ta mobo powinna sobie i z 5800x poradzić.

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 u mnie przy bardziej wymagających grach siedzi na 75c xD

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Nie powinno być źle...wszystko do ogarnięcia jest. Gorzej jakby autor miał gołą sekcje gdzie nie idzie dopasować żadnego radiatora.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

+ zależy jakie chłodzonko jest na procku, można też delikatny offset zrobić .

kąkuter
komentarz
komentarz

Jak chcesz w przyszłości lepszą kartę to warto wstrzymać się z kupnem nowego procka i dozbierać do Ryzena 5800X3D.;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.