x-kom hosting

nowy komputer i bardzo duże temperatury

seseq
utworzono
utworzono

płyta główna: gigabyte b650 gaming x ax
procesor: ryzen 5 7600x


W biosie temperatura 30 stopni w Windowsie 38 co jakiś czas skacze do 70 stopni, przy czym nic nie robię na komputerze, gdy odpalam grę nagle 90 stopni wszystko chłodne i dobrze zamontowane. Wydaje mi się, że źle odczytuję temperaturę co mam robić w takiej sytuacji? Proszę o szybką pomoc.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

7600X, w tych procesorach to norma, a przynajmniej taka była. Sprawdź, czy masz aktualny BIOS, jeśli tak to znaczy, że procesory z 'X'em są nadal mikrokaloryferami i trzeba ustawić coś pokroju limitu mocy dla nich. ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

a jakie to chłodzenie?

  • Dobra wypowiedź 1
seseq
komentarz
komentarz

@leelareso chłodzenie od be quiet wodne 240 mm

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

pompę maż ustawioną na max obroty albo okolice tych 80% czy zostawiłeś jak było? Jakiej pasty też użyłeś?

seseq
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso w pompie nic nie zmieniałem zostawiłem jak było, pasta Thermal Grizzly Hydronaut

@leelareso tylko wydaje mi się to dziwne, ponieważ wszystko jest chłodne chłodnica itd.

 

 

seseq
komentarz
komentarz

@leelareso i co robić?

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Jack Callahan napisał:

7600X, w tych procesorach to norma, a przynajmniej taka była. Sprawdź, czy masz aktualny BIOS, jeśli tak to znaczy, że procesory z 'X'em są nadal mikrokaloryferami i trzeba ustawić coś pokroju limitu mocy dla nich. ;)

Sprawdź na stronie producenta płyty jaki jest najnowszy BIOS, potem w BIOSie lub CPU-Z sprawdź jaką masz wersję u siebie.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@seseq W boisie ustaw obroty pompy w zakresie od 80/100% w zależności od jej hałasu, tak samo zrób z wentylatorami. Instalowałeś też najnowszy chipset do b650 ze strony amd?  https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am5/b650

kąkuter
komentarz
komentarz

A tą folię ochronną nalepioną na blok ściągnąłeś przed montażem na CPU?

  • Dobra wypowiedź 1
seseq
komentarz
komentarz

@Jack Callahan @leelareso chipset niby jest zainstalowany, ale dziwnie się pobierał, a bios aktualny. Wątpię, że pompa coś pomoże jak wszystko jest zimne.

 

anioł2009
komentarz
komentarz
12 godzin temu, seseq napisał:

ponieważ wszystko jest chłodne chłodnica

no to jak chłodnica zimna i węże np to nie ma przepływu ( pompa ) albo brak kontaktu z ihs procesora :hm:

leelareso
komentarz
komentarz
7 godzin temu, seseq napisał:

Wątpię, że pompa coś pomoże jak wszystko jest zimne.

A zrobiłeś to? Ustawiłeś jej normalne obroty?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.