x-kom hosting

Co będzie poprawne w wymienionym przypadku ?

Kewin1994
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 
Na wstępie podam parametry laptopa: 
- HP Pavilon Gaming 15 ( GTX 1050, i5 8300h, HDD 1TB, 8GB RAM).

Proszę o pomoc, mianowicie: po 3 latach użytkowania, zaczął ,,mulić" , wolniej chodzić, długo się załączał system itp itd. Postanowiłem postawić system na nowo + format dysku. Wgrałem Win 10, rezultaty były minimalne, ale odczuwalne. Chciałem skorzystać z tego, że producent napisał, że jest możliwość zamontowania SSD NVMe ( M2/SATA ). Postanowiłem taki dokupić, ale zanim to zrobiłem, rozkręciłem go w kwestii sprawdzenia, co tam się kryje... Okazało się, że na miejscu gdzie miałem wkładać SSD M2, jest już jakaś pamięć. Jest to pamięć 16GB Intel Optane, która ma niby usprawnić HDD. Pytanie brzmi, czy mogę zamontować zwykły dysk SSD i włożyć na miejsce HDD, w momencie gdy mam intel optane ? Czy żeby go ,, przyśpieszyć" opłaca mi się wymiana dysku na SSD, czy lepiej pójść w coś innego ( np. RAM ) ?
Z góry dzięki 

Sobiepan
komentarz
komentarz

dysk HDD jest wąskim gardłem, po wymianie dysku odczujesz różnicę. Co to masz za model HDD? 

 

IMO możesz wyciągnąć tą pamięć i w zamian włożyć normalny dysk, a HDD zostawić na dane bądź również wymienić na dysk SSD 

Prosaid
komentarz
komentarz

@Kewin1994 Wymiana dysku SSD przyspieszy ogólnie działanie komputera, jeżeli chcesz aby był trochę wydajniejszy w programach czy grach warto wymienić ram na 16 GB ram. 

Na początek wymień dysk na SSD.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.