x-kom hosting

Witam, stary laptop wywala BSODa o kodzie 07e Critical proces died czy crash dump

Miłosz88
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Sprzęt to Asus x52je, i3 370m, oryginalnie 4GB ram ale dorzucone 2GB, radek HD 5470 - Windows oryginalny z licencji laptopa win7 64 bit Home premium

Teraz tak, nagle bez powodu laptop w losowych momentach zaczął walić tego Bsoda, całkiem losowo to znaczy gdy syn bajkę oglądał, albo grał w jakieś klikacze w przeglądarce, albo po prostu po starcie nagle czy po 4 godzinach użytkowania a często 2 dni działał normalnie, pierwsze podejrzenie padło na stary dysk HDD bo to oryginalny już wieloletni więc nawet nie chciało mi się bawić w smarty i inne głupoty tylko wziąłem kupiłem SSD ADATA jakiś za 70 zł i zrobiłem reinstal windowsa 7, to samo - więc wyjąłem najpierw jedną kość ram-u, potem drugą na obu to samo oddzielnie.

Później wykopałem z pudła na barachło procesor i5 420m i założyłem, zmieniłem pastę to samo, wróciłem do i3 bo i5 smażył się do 90 stopni, Reinstal wielu różnych wersji catalystów to samo, już mi ręce opadły, co to może być?

Edytowane przez Miłosz88
  • 4 tygodnie później...

Miłosz88
komentarz
komentarz (edytowane)

jakby ktoś kiedyś szukał odpowiedzi, to na stronie producenta był przestarzały sterownik chipsetu i SATA do laptopa, po pobraniu nowszych z funkcją intel rapid smart problem zninknął, ani windows update ani nic nie wykrywało potrzeby aktualizacji, trzeba ręcznie pobrać driver do tego chipsetu

Edytowane przez Miłosz88

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.