x-kom hosting

Blad z update

Vic95
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem z zaktualizacja windows 10
Jeszcze wczoraj do godziny 8 wszystko dzialalo, gry ze steam uruchamialy sie normalnie., Jednak po powrocie z pracy zauwazylem ze windows probuje sciagnac aktualizacje z net framework oraz z Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 22H2 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5030211). Net framerwork udalo sie sciagnac i zainstalowac poprzez ponowna probe. To drugie jednak do tej pory zatrzymuje sie na 20% i wyrzuca blad ,, (0x800f0831)" Dodam rowniez ze juz wczoraj wieczorem nie udalo sie uruchomic zadnej gry ze steam, gra. Gra nie uruchamia zadnego okna a w steam po sekundzie znika. Czy jest to jakos powiazane z tym updatem? Czy mozna cos poradzic na te instalacje? Z góry dzieki za odpowiedzi jesli takowe sie bedą.

Vic95
komentarz
komentarz

@Gawel Nic z tego, po odpaleniu wyskakuje ze dziekujemy za zaktualizowanie.

  • 4 tygodnie później...
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Podłączę się pod temat. Otóż podczas próby zaktualizowania Win10 jest problem taki jak na załączonych obrazkach. Nigdy nie miałem problemu z aktualizowaniem systemu, a tu taki zonk. Bardzo proszę o pomoc. Próbowałem zresetować update, ale nie mam dostępu w wierszu poleceń i komendy nie działają. :/ "This error occurs if .Net Framework is corrupt". Zassałem .NET Framework Repair Tool i nie pomogło.

IMG20231014145255[1].jpg

IMG20231014145948[1].jpg

Edytowane przez Zelazny
leelareso
komentarz
komentarz

Dysk nie jest pełny albo zapełniony w zbyt dużym stopniu? Pokaż dane smart z programu crystaldisk tylko zmień w funkcjach zaawansowanych na widok raw 10 bez dopisku

Zelazny
komentarz
komentarz

Dzięki za zainteresowanie. Nie, 180GB wolnego miejsca. W tej chwili tylko dysk C; D, E jest odłączony.

Bez tytułu.png

leelareso
komentarz
komentarz

dysk ma jakieś błędy, przypatrz się czy ta wartość nie wrasta przy próbie aktualizacji systemu. Możesz jeszcze spróbować wgrać instalkę na pendrive i zaktualizować do nowszej wersji poprzez niego.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurde, chodzi Ci o wykryte błędy? Mam zanotować obecną ich liczbę i sprawdzić, czy się nie zwiększyło po próbie aktualizacji? Hmmm, a ta opcja z pendrive. Mam zassać najnowsze ISO z Win10 przez Media Creation Tool i wtedy zaktualizować, czyli przy próbie instalacji systemu, czy mogę zrobić update bezpośrednio w tym programie?

Bez tytułu33.png

Edytowane przez Zelazny
leelareso
komentarz
komentarz

No możesz tym programem zaktualizować.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak się tylko zastanawiam. To jest błąd, który już sam nie zniknie/naprawi? Nie chciałbym aby w ogóle przy próbie aktualizacji jednym z dwóch sposobów, spieprzyło mi się wszystko...

Tym razem, zrobiłem update z poziomu Win. Wciąż jest błąd pobierania, a nie instalacji...

Bez tytułu.png

Edytowane przez Zelazny
leelareso
komentarz
komentarz

jedno ci się pobrało i czeka na restart, zrób go i zobacz wtedy czy pójdzie następna łatka,

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic, dalej to samo. No i zauważyłem wzrost błędów. :/ Czy te 6000 błędów to dużo? Czy to już koniec żywota dysku? Nie ma krytycznych ostrzeżeń...

 

 

 

Wrzucam screenshota z programu Tool Creation, mam kontynuować? Nigdy wcześniej tego nie robiłem.

 

OK Panowie. Nic nie dała instalacja. Nadal występuje ten sam błąd. Problem z pobraniem...

 

 

 

 

 

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Zelazny
leelareso
komentarz
komentarz

Poszła aktualizacja? Nie wiem czym są te błędy, może oprogramowanie od samsunga by coś wskazało.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak poszła, ale co z tego; występuje ten sam błąd. Jak widzisz sporo aktualizacji się pobiera i tylko jedna nie chce się pobrać. WTH?!

Przez tę jedną poprawkę inne nie mogą się zainstalować. Teraz mam jeszcze informację, że brakuje ważnych poprawek!!!

 

Może to problem MS, a nie mojego dysku. Skoro cały system zainstalował się na nowo. Podczas instalacji nie wywaliło żadnego błędu...

Błąd pobierania, a nie instalacji...

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

Edytowane przez Zelazny
leelareso
komentarz
komentarz

ale masz 3 które czekają na restart, przebolej to i aktualizuj zabezpieczenia.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Przez tę jedną aktualizację, nie instalują się pozostałe. Znów ten sam komunikat na niebieskim tle, jak na górze...

Edytowane przez Zelazny
Zelazny
komentarz
komentarz

Odpuszczam sobie dalszego szukania przyczyny. Samo się ściągnie i naprawi, albo to będzie mój ostatni raz z windowsem....

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

image.png.5ff4c43a266e109775c5328d9eb9e10e.png

 

To samo mam po formacie windowsa i wgraniu najnowszej wersjii ISO win 11 Po wyjściu z okienka i wejściu w niego i ponownym zaczęciu wyszukiwania poszło =):puchar:

Edytowane przez leelareso
Zelazny
komentarz
komentarz

Hej. Dalej wywala ten sam błąd. Odczekałem parę dni, myślałem, że coś się zmieni. Czy jedyne wyjście to ponowna instalacja systemu?

leelareso
komentarz
komentarz

z tego co wiem win 10 ma problem z aktualizacją więc nie wiem czy pomoze to

Zelazny
komentarz
komentarz

@leelareso Czyli problem masowy. No to zaczekam, może w końcu problem zniknie.

  • 4 tygodnie później...
Zelazny
komentarz
komentarz

@leelareso Wciąż mam ten sam błąd. Czy 6000 błędów w dysku NVMe może być przyczyną?

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie to raczej nie wina dysku bo też mam czasem tak...coś tam microsoft namieszał  łatkami stąd taki komunikat.

Jak chcesz bardzo bardzo się tego pozbyć to format i instalacja najnowszej wersji systemu z pomocą media creation tools. Jak nie chcesz formatować to trzeba czekać na poprawki. 

Osobiście po każdej aktualizacji systemu wyłączam aktualizacje na 30 dni, po 30 dniach system automatycznie pobiera ( naprawione już w międzyczasie ) łatki. 

Od chwili gdy tak robię bardzo rzadko jest jakikolwiek błąd ;) 

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Już przygotowałem pendrive z instalką, a co do liczby błędów możesz coś napisać? Stan dysku "dobry", 91%.

Edytowane przez Zelazny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.