x-kom hosting

OBS i Elgato 4K Pro m.2 - Ścinki obrazu przy nagrywaniu gier 4K - Propozycje zmiany ustawień

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
Mateu5z
utworzono
utworzono

Witam,
Jestem początkującym twórcom na YouTubie, mam jednak problem z nagrywaniem. Otóż nagrywam gry w rozdzielczości 4k programem OBS - (Open Broadcast Software) dość popularny wśród streamerów i innych twórców na yt.
Za nagrywarkę służy mi Elgato 4k Pro m.2.

Problem polega na tym, że jak jestem w czasie nagrywania np. Wiedźmina i jest jakaś lokacja, która wymaga więcej klatek czy coś, to od razu ekran w OBS'ie mi się ścina i wyskakuje komunikat "Uwaga! Przeciążenie kodowania. Użyj innego formatu video lub ustawienia Encodera" I wtedy jest lipa z obrazem nawet po zmontowaniu.
Mój PC: i7 6700 4x3,40Ghz / RTX 3060 EAGLE 12GB / 32GB RAM DDR4 3200Mhz CL18. System Win10PRO 64bit.
Filmy montuję w programie DaVinci Resolve, mam często do wyboru sposób renderowania od NVIDII bądź Native lub Auto, wcześniej wybierałem NVIDIĘ, natomiast program zaczął szwankować dlatego przeszedłem na Auto i dosyć fajnie montuje i szybko.

Dorzucę screeny z Moich ustawień OBS, być może ktoś z Was będzie miał jakieś uwagi albo sugestie. 

 

Tryb Wyjścia: Proste

Proszę o pomoc.

Dodam, że teraz mam w OBS ustawienia (Wysoka jakość, średni rozmiar pliku), na tym jest niby okej, ale widać straszne piksele na nagraniach.
Wcześniej miałem ustawione (Jakość nie do odróżnienia, duża wielkość pliku). Natomiast wtedy obraz był naprawdę ładny.
Obraz zgrywam z Konsoli PS5 na PC dzięki programowi OBS.

3675918800_1694893691.jpg

2594580100_1694893697.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Jaki enkoder obrazu jest jeszcze do wyboru?

Mateu5z
komentarz
komentarz

Takie, jednak na praktycznie wszystkich jest to samo. Dopiero jak jakość video zmniejszę to wtedy już tego nie ma, ale nie chcę mieć gorszej jakości.

bandicam 0083.jpg

A mam do Ciebie pytanko, może to być wina dysku? Bo nagrywam to na zewnętrzny dysk HDD, który jest w kieszonce i jest podłączony pod USB 3.0.

Zamówiłem już nowy dysk tym razem na m.2, chciałbym aby na nim był system, a drugi ssd na pliki z YT, myślisz, że to dobry pomysł? Pozdrawiam.

Anawa
komentarz
komentarz

Możesz teraz przetestować nagrywając mały materiał nie na dysk zewnętrzny. Myślę, że to dobry pomysł. Ewentualnie ten dysk zewnętrzny możesz zachować na kopie plików albo jako po prostu dodatkowy dysk na dane.

Mateu5z
komentarz
komentarz

Przetestuję i dam znać.

  • Dobra wypowiedź 1
Mateu5z
komentarz
komentarz

@Anawa Nic to nie dało, włączyłem Sobie menadżer zadań i przy nagrywaniu Rise of the Tomb Raider miałem użycie karty na poziomie 75-80%, jak działo się coś więcej to było więcej %. Nie mam już pomysłu na to. Rozważam kupno drugiej albo lepsze karty graficznej, ale do tego będe musiał zmienić zasilacz. Może masz jeszcze jakieś pomysły?

Mateu5z
komentarz
komentarz

Ma ktoś jeszcze może jakieś pomysły? :)

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Jak przy niższej jakości nie ma problemów, to stawiałbym na problem z wydajnością sprzętu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.