x-kom hosting

chłodzenie wodne z wykorzystaniem akwarium

luki058
utworzono
utworzono

siemka

mam akwarium i komputer w jednym pokoju i wpadlem wedlug mnie na super pomysl.

czysta woda wychodzaca z filtra by plynela do chlodnicy gdzie by zostala ochlodzona nastepnie by plynela do procesora gdzie by go chlodzila i sie ogrzewala a nastepnie by wpadala do akwarium. co wy o tym sadzicie??

f8e5eac98f167b2dm.jpg

bingo
komentarz
komentarz

Ale chcesz zwykłą wodą chłodzić procesor? -_-

luki058
komentarz
komentarz

no tak woda z akwarium.

wiem ze to powinien byc inny plyn

Gość
komentarz
komentarz

Nie przejdzie w życiu. Po styknięciu się z wodą karta i inne podzespoły ci mogą odrazu paść.

Sonido
komentarz
komentarz

Do WC kupuje się specjalny coolant, który zapobiega korozji i chroni przed rozwijaniem się glonów. Głównym jego składnikiem jest woda destylowana, jak np. ta: http://allegro.pl/item381071027_thermaltak...o_chl_wod_.html choć kolory są różne

Zwykła woda się nie nadaje, bo zniszczysz kompa, a myślę, że jednak nawet chłodzenie wodne (i jego efekt) nie są tego warte.

piku
komentarz
komentarz

Chłodzenie wodne jest przereklamowane. Taniej wyjdzie kupić dobry wiatrak albo zainwestować w azot :P Poza tym rybki chyba nie lubią pływać w ciepłej wodzie :D

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz wykorzystać akwarium pomyśl nad kopem zalanym olejem mineralnym ;)

grzegorzmce
komentarz
komentarz

A gdyby tak w akwarum dać coś w rodzaju kaloryferka i zrobić obieg zamknięty z procesorem. Działało by to na zasadzie grzałki tylko pozostaje kwestia powierzchni i wydajności takiego rozwiązania.

wojtek1989
komentarz
komentarz

Panowie ja tu mam kaca a potrafie wyczytać że kolega luki058 użył sarkazmu w swojej wypowiedzi :P o doskonale wie że zwykłą wodą tego nie schłodzi. Przeczytajcie jeszcze raz jego post :)

Co do tematu to "szkoda sensu" czyli raczej same problemy z tym będą no i pompka z akwarium raczej nie da rady

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.