x-kom hosting

Zmiana procka.

Kawałek Chleba
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, chcę zmienić procesor z Ryzen 5 3600 na Ryzen 7 5800x3d tylko nie wiem czy mogę tak o zmienić sobie. Mój komputer aktualny to: https://www.morele.net/komputer-vist-rgb-vr6-ryzen-5-3600-16-gb-rtx-3050-1-tb-m-2-pcie-windows-10-pro-9932002/  a chciałbym zmienić na tego procka: https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-5800x3d-3-4-ghz-96-mb-box-100-100000651wof-10120247/ . Też chciałem dodać kostkę RAM bo aktualnie jadę tylko na jednej i się zastanawiam, czy jakbym dołożył drugą identyczną kostkę to czy wszystko bedzie ok?

Główne gry w które gram to Valorant, CS2, Escape From Tarkov i też od czasu do czasu jakiegoś singla. Zmienić chcę procka ze względu na tarkova bo tam ostatnio fps'y mocna spadły mi.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 

  • Procesor - AMD Ryzen 5 3600 - 12x 4,2Ghz BOX
  • Płyta główna - Asus B450M-K II
  • Pamięć ram - DDR4 16GB 3200Mhz
  • Karta Graficzna - NVIDIA GeForce RTX 3050
  • Dysk SSD - SSD 1TB m.2 NVMe PCI-E
  • Zasilacz - Silent 650W 140mm
  • System - Windows 10 Pro 64bit

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Sekcja zasilania płyty głównej jest kompletnie goła tak samo stockowe chlodzenie amd może nie dać rady przy tym procku jak i ten dołączony spartan + nie wiadomo co to za zasilacz

Kawałek Chleba
komentarz
komentarz

Dodałem specyfikacje komputera w tym zasilacz. Nie wiem czy powiniem coś jeszcze podać i na co powinienem patrzeć żeby podać lepsze informacje albo czy zastanowić się nad innym procesorem. Ryzen 7 5800x3d rzucił mi się pierwszy na myśl bo w tarkovie ludzie polecają tego procka.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz nie jest podany, nie ma podanej marki. Głownie gracze tarkova nie grają na gotowcach. Dużo by ci dało dołożenie 2 kości ramu  Kolejnym mankamentem jest to, że gotowiec nie podaje też co to za kości, byś musiał pobrać program cpu-z i podać screeny z zakładek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.