x-kom hosting

HP Pavilion 23 / Acer Aspire

MaChetti
utworzono
utworzono

Cześć Wszystkim 

Krótko zwięźle i na temat chciałbym zakupić laptop / komputer dla brata i do wyboru mam dwa modele z których jeden wydaje się albo jest słaby ale jedyny jego + to rozmiar ekranu ale do sedna do wyboru mam :

 

Hp Pavilion 23-g221la ALL in One

 

 

Acer Aspire e5-575g

 

Ten drugi laptop wydaję się być lepszy w środku ma i3 7100u /  8GB RAM i karte dedykowana Geforce 940mx 2GB 

HP znowu ma 16GB ram ale karta zintegrowana tak jak pisałem jego + to wielkość Acer to 15.7 jak dobrze pamiętam. 

Sprzęt jest do kupienia za okazyjna cene 300zł  tylko nie wiem który wybrać. 

 

Mógłby ktoś kto się bardziej zna na PC  itp doradzić który bedzie lepszym wyborem 

Bo też znalazłem laptopa Acer ale z procesorem i7 4510u i nie wiem czy ta i3 7100u lepsza czy ten i7.

Bardzo proszę was o jakaś sensowna rade wiem to nie duże pieniądze ale nie chce mu kupic badziewia taki na poczatek a poźniej i tak złoże mu jakaś skrzynke. 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Czy masz specyfikację tych komputerów? W internecie oba modele występują w różnych konfiguracjach.

MaChetti
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten Hp to identycznie to samo tylko 16GB ram i dysk 512 SSD

 

HP Pavilion 23-g221la All-in-One Desktop PC Product Specifications | HP® Customer Support

 

A Acer dokładnie nie wiem wiem tylko ze tam

 

intel i3 7100u

8GB ram DDR4

Dysk też chyba 512SSD

Grafika: Geforce 940MX 2GB

 

Acer Aspire 5 i3-7100U/8/500/Win10 940MX FHD IPS - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

cos takiego ciekawi mnie tylko jedno czy tam rzeczywiście jest max pamieci 12GB nie można 16gb włozyć ?

 

Nie jestem znawcą i piszę do was może coś doradzićie ktory byłby lepszym wyborem.  Jedynie co mnie martwi to ta wielkość tego Acera troche mały.  Ale sa mniejsze hehe 13 cali znowu

Anawa
komentarz
komentarz

To rzeczywiście według mnie lepiej Acer wypada. Co do RAM to musiałbyś sprawdzić, czy jest możliwość rozbudowy poprzez wymiany pamięci w slocie.

MaChetti
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha ok a na takim tym Acer z 2GB karta może dokupie mu Ramu żeby miał 16GB bedzie dało rade pograc w jakieś starsze tytuły komfortowo ?

 

Tylko taka lipa ze mały ale jak myślisz bo zdjęcia tak tego nie oddają 15.6 cala to chyba nie aż taki mały taki średniak co ?

Anawa
komentarz
komentarz

Zależy jakie gry. Starsze tytuły powinny działać.

 

15,6 to standardowy rozmiar dla laptopa.

MaChetti
komentarz
komentarz

Aha no mógłby być taka 17 widziałem w sklepie 15.6 to malutkie takie ale chyba mu starczy.

A tak spytam z ciekawości tego procesora co jest w tym ALL in ONE HP nie da sie wymienic na inny bo tam jakis Stary AMD siedzi.

Anawa
komentarz
komentarz

Jak widać po filmie - można wymienić. Na jaki? Nie orientuje się, ale możesz założyć temat w dziale procesory:

 

MaChetti
komentarz
komentarz

Widziałem właśnie ale to chyba jakiś nowszy model z tych ALL in ONE tak mi się wydaje.

No kit.
 

To mówisz z tych dwóch lepszą opcją bedzie ten Acer z 2GB karta graficzna i pograć w jakieś mniej wymagające gierki bedzie można jedynie to wielkość minus ta ?

Anawa
komentarz
komentarz

Tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.