x-kom hosting

Randomowe wywalanie z gier

kuki98
utworzono
utworzono

Witam mam problem z ciągłym wywalaniem z gier , myślałem że gdy postawię nowy system problem zniknie lecz niestety nie.. 

A więc w grze Forza horizon 5 , dying light 2 wywala mnie randomowo do pulpitu , próbowałem reinstalować te gry  , stawiałem nowy system , skanowałem system itp lecz nic nie pomaga podrzuce screeny z podglądu zdarzeń  specyfikacja poniżej

i5 10400f

Asus strix 1080ti 

Ram 16 gb 

Ssd 256 

silentium pc e2 550w

2.PNG

1.PNG

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej? Korzystasz z programu antywirusowego?

leelareso
komentarz
komentarz

Problem może powodować ten śmieszny zasilacz.

kuki98
komentarz
komentarz

@Anawa Mam zainstalowane najnowsze , korzystam tylko z windows defender 

@leelareso Można w jakiś sposób to potwierdzić ? w innych grach nie ma tego problemu :/ 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Przetestować programem furmark albo OCCT, podmienić zasilacz, albo odpalić grę na integrze jak posiada czy będzie to samo.

Edytowane przez leelareso
kuki98
komentarz
komentarz

@leelareso Zrobić poprostu test occt ? 

kuki98
komentarz
komentarz

@leelareso Podczas gry włączyłem afterburner karta pobierała przy obciążeniu 260-270 v , czy reszta podzespołów brała by na tyle dużo że ten zasilacz nie domaga ? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak ten zasilacz jest słaby. On jest głównym podejrzanym. Trzeba na podmiankę dać sprawniejszą jednostke a nie chiński najniższy budżet.

  • Dobra wypowiedź 1
kuki98
komentarz
komentarz

@anioł2009 Co polecasz wsadzić do tego configu ? Pytam o nowy bo nie mam na podmiankę żadnego 

anioł2009
komentarz
komentarz

Do jakiej kwoty myślisz kupić zasilacz ? Planujesz ewentualną rozbudowę kompa kiedyś ? ( żeby znowu nie kupować wtedy )

Minimum https://www.x-kom.pl/p/708130-zasilacz-do-komputera-fsp-fortron-hydro-k-pro-500w-80-plus-bronze.html#Opis

Polecałbym https://proline.pl/zasilacz-seasonic-b12-bc-550-80plus-bronze-550w-p7113935

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
kuki98
komentarz
komentarz

@anioł2009 Raczej nie , bo sprzedaje zazwyczaj obecny i kupuje coś lepszego ale narazie wystarcza obecny :)

@anioł2009 Dodam również że posiadam w obudowie 6 wiatraków RGB , i monitor 27 cali 165hz jeśli by to miało jakoś wpłynąć na moc zasilacza czyli te co wysłałeś to zdecydował bym się na ten mocniejszy :)

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie, w/w rzeczy nie wpływają na moc zasilacza ( rgb nie bierze dużo ).  Najbardziej na to wpływa jednak cpu, gpu i ilość dysków...no i to czy robisz OC.

kuki98
komentarz
komentarz

@anioł2009 Zasilacz wymieniony , komputer wyczyszczony problem nie zniknął :/

anioł2009
komentarz
komentarz

Trzeba oddać do diagnostyki w takim razie...

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

jeszcze możesz spróbować zobaczyć jak zachowuje się na jednej kości ramu w różnych slotach.

Edytowane przez leelareso
kuki98
komentarz
komentarz

@leelareso Problem rozwiązany , wymieniłem się ze znajomym kartami załozyłem jego 3080ti gra chodzi aż miło on moją i był ten sam problem u niego co u mnie crashowanie po kilku minutach gry 

leelareso
komentarz
komentarz

Dziwne ogólnie, żadnych artefaktów nie było ani odcinania zasilania?

kuki98
komentarz
komentarz

@leelareso Nie crashowanie i wywalanie do pulpitu bez żadnego komunikatu , wywalało w bardziej wymagajacych tytuach fortnite forza , dying light Cs go już np nie 

@leelareso I pytanie co może być z tą kartą skoro temperatury są ok jak na te wersje 1080tki max 70 stopni , żadnych artefaktów ani nic w tym stylu brak oc chodzi na standardowych zegarach  

anioł2009
komentarz
komentarz

Któraś z pamięci może się sypać i wali błędami, ale bez MATSa tego nie sprawdzisz , to stara karta, ma prawo już umrzeć.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

Jeżeli jakiś serwis dałby radę stwierdzić która to kość (o ile w 100% to ona) to zawsze może wylutować.

anioł2009
komentarz
komentarz

Pewnie że jest to do ogarnięcia, ale obawiam się że koszt będzie nieadekwatny do wartości całej karty. Ponadto z dostępnością vramów nie jest łatwo już. Często trzeba brać z dawców a jak nie ma dawców to klapa...chiny już tanie nie są

leelareso
komentarz
komentarz

nie zawsze trzeba dawcy, można i bez tej jednej kosteczki.

kuki98
komentarz
komentarz

@leelareso @anioł2009 Co to mats ? jakiś program czy co? :co:

leelareso
komentarz
komentarz

https://repair.wiki/w/Nvidia_Memory_Testing_Guide

tak na szybko

Ogólnie możesz obniżyć taktowanie pamięci o 200/300 mhz na gpu z msi afterburner i zobaczyć czy będzie lepiej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.