x-kom hosting

Problem z odtwarzaniem filmów Windows 10

LowcaCiemnosci
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Posiadam laptopa marki MSI Apache G72 2QC. Zainstalowany jest oryginalny Windows 10 Pro. Problem polega na tym, że tylko i wyłącznie na filmach dzieje się to co załączone w zdjęciu. Nigdzie indziej się tak nie dzieje tylko przy filmikach i mowa tu o wszelkiego rodzaju wideo (Netflix, FB czy HBO Max). Zauważyłem, że mimo iż są zainstalowane najnowsze sterowniki Nvidia to komputer korzysta z zintegrowanej grafiki Intel HD. Po wyłączeniu owej grafiki w menadżerze urządzeń przeglądarki uruchamiają się i pracują tylko przez chwilę poczym mrygnie kilka razy i się zamykają. Sprawdzałem na trzech przeglądarkach (Chrome, Opera i Edge). Czy ktoś może mi poradzić jak mam to naprawić? Wygląda to jakby to były artefakty, ale gdyby tak było pokazywałby się od samego uruchomienia komputera a to się pokazuje tylko przy odtwarzaniu filmów. Dodam jeszcze co jest bardzo ciekawe, że przy odtwarzaniu filmu stacjonarnie (z PC) na Windows Media Player obraz jest normalny i nic się nie dzieje.

20230916_141827.jpg

Edytowane przez LowcaCiemnosci
Dodatkowe Informacje dot. błędu

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale spróbuj jeszcze na Firefox. Na YouTube normalnie się filmy odtwarzają?

LowcaCiemnosci
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety na Youtube też dzieje się to samo... Za chwilę spróbuje i zedytuje post jakie są efekty.

Edit: Na Firefoxie to samo...
To dziwne, ale wcześniej laptop pracował na systemie Windows 7 Home Premium i nie było takiego problemu. Odnoszę wrażenie, że ma to coś wspólnego z tym, że są dwa procesory graficzne. Zintegrowany Intel HD 5600 i Nvidia Geforce 960M. Po wyłączeniu Nvidii problem występuje nadal a po wyłączeniu Zintegrowanej to jak wyżej, po chwili przeglądarki same znikają... W trybach zgodności też to samo.... Myślę, że mogę jeszcze spróbować odinstalować owe sterowniki od Nvidii i zainstalować starsze wersje. Na chwilę obecną mam z 01.09.2023... Może tam gdzieś problem siedzi? Laptop zadbany, czyszczony, wymienione wiatraki i założona nowa pasta. Tempereatury też są w porządku...

Edytowane przez LowcaCiemnosci
Dodatkowe Informacje dot. błędu
Anawa
komentarz
komentarz

Fabrycznie nie był zainstalowany na laptopie Windows 10?

LowcaCiemnosci
komentarz
komentarz

Fabrycznie komputer był czysty, bez jakiegokolwiek systemu. Windows 7 również był oryginalny.

Anawa
komentarz
komentarz

Popróbuj z tymi sterownikami. Czyli teraz cały czas filmy wyświetlane są tylko przy użyciu karty zintegrowanej?

LowcaCiemnosci
komentarz
komentarz

Dokładnie tak. Przy wyłączeniu zintegrowanej grafiki każda przeglądarka mrygnie po jakiejś chwili kilkukrotnie tak jakby klatki były i się wyłącza, ale to może być nawet tzw. pusta karta bez jakiejkolwiek strony. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.