x-kom hosting

PUP.Optional.Legacy i PUADIManager:Win32/OfferCore

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Bromidum ,
Wojciech109
utworzono
utworzono

Dzień dobry wszystkim, potrzebuję pomocy w pozbyciu się raz na zawsze wirusów wymienionych w tytule. Windows Defender wykrył mi PUADIManager:Win32/OfferCore dwa razy, w dwóch różnych lokalizacjach, więc kliknąłem opcję usuń oraz dodatkowo zrobiłem wszystko co zostało przedstawione na poniższym filmie. Windows Defender oraz Malwarebytes już nic nie wykrywają (robiłem Pełny Skan i Skan Offline Windows Defenderem oraz zwykły skan Malwarebytes wersja próbna).

 

Natomiast jeśli chodzi o PUP.Optional.Legacy (załączam dwa zdjęcia), to został on wykryty AdwCleanerem, przeniesiony przeze mnie do kwarantanny i usunięty, ale niestety jak dzisiaj zrobiłem kolejny skan okazało się, że problem powrócił. Co mógłbym zrobić, żeby pozbyć się tego dziadostwa?

 

Dodam, że Windows Defender wykrył instaler Cheat Engine pobrany z oficjalnej strony jako PUADIManager:Win32/OfferCore. Instaler nie został przeze mnie uruchomiony. Od razu go usunąłem.

 

Załączam też logi FRST

 

Bardzo proszę o Waszą pomoc i rady

 

1.png

2.png

AdwCleaner[C04].txt FRST.txt Shortcut.txt Addition.txt

Wojciech109
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki wielkie za pomoc :D

 

Tutaj załączam Fixlog

Fixlog.txt

 

RogueKiller wykrył jakieś dwie rzeczy i usunąłem je

1.png

Edytowane przez Wojciech109
Wojciech109
komentarz
komentarz

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :) Po weekendzie jeszcze dam znać w razie czego gdyby jakimś cudem znowu się to pojawiło

Wojciech109
komentarz
komentarz

@Bromidum Niestety problem powrócił :/ Folder "Packer" z zawartością znów się pojawił i AdwCleaner znów wykrył go jako PUP.Optional.Legacy. Spróbuję może odinstalować Firefoxa, a Chrome przywrócić do domyślnych ustawień i pousuwać historię i pliki Cookie lub w ogóle przeinstalować całego Chrome'a. Chociaż nie wydaję mi się żeby to było coś związanego z przeglądarkami, ale mogę się mylić (W raporcie z AdwCleanera jest tylko zaznaczone wykrycie folderu, a nie ma nic dotyczącego przeglądarek). I jeszcze pytanko. Czy ten PUP.Optional.Legacy stwarza jakieś realne zagrożenie bezpieczeństwa?

Bromidum
komentarz
komentarz

Podlinkowałem przecież wyżej, że pracownik Malwarebytes (AdwCleaner) wskazał to wykrycie jako wynik fałszywie dodatni. Także bym się skłaniał do tej oceny. ;) 

Wojciech109
komentarz
komentarz

@Bromidum Rzeczywiście, wybacz jakimś cudem umknął mi ten link. Przy okazji znalazłem też informację, że ten folder tworzy się wraz z uruchomieniem Fify 23 i rzeczywiście tak jest. Więc temat można chyba definitywnie uznać za rozwiązany

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.