x-kom hosting

Upgrade komputera bez znajomości możliwości płyty głównej.

Zahaku
utworzono
utworzono

Cześć,

Przychodzę do was z prośbą o pomoc, odnośnie zweryfikowania możliwości ulepszenia komputera na podstawie danej płyty głównej. Problem jest w tym, że praktycznie nie mogę znaleźć żadnych informacji odnośnie maksymalnej możliwej specyfikacji co do komputera, stąd też nie wiem jakie mam pole manewru. Jedyną informacją którą znalazłem jest to, że do 6 gniazd ramu mogę włożyć 6x 4gb 1333 pamięci ram, lecz nie wiem czy to jest prawdziwa informacja. 

Mój sprzęt to aktualnie to:

Dell t3500

Zasilacz

Dell H525AF-00 ATX 525W (D525A001) Dell Precision T3500. 

CPU
    Intel Xeon W3530 @ 2.80GHz    
    Bloomfield 45nm Technology
RAM
  4x 2,00GB Dual-Channel DDR3 @ 533MHz (7-7-7-20)
Motherboard
    Dell Inc. 09KPNV (CPU)
Graphics
    Generic Non-PnP Monitor (1024x768@60Hz)
    2047MB NVIDIA GeForce GTX 960 (ASUStek Computer Inc)    
Storage
    111GB Crucial CT120 (SSD)
    465GB Western Digital WDC WD5000(SATA)

 

Z góry dziękuję każdemu za odpowiedź. 

leelareso
komentarz
komentarz

Ale do czego to ma być bo pakowanie pieniędzy w to mija się z celem.

Zahaku
komentarz
komentarz

Zgadzam się. Komputer jest wielofunkcyjny. Najczęściej służy mi do studiów, na których używam sporo programów pokroju, autocad, archicad, sketchup, maya itd. Dodatkowo od czasu do czasu pogram w gry. Stąd też zależy mi na zwiększeniu wydajności aktualnej bazy, aniżeli inwestowanie w nowy sprzęt. Ponieważ większą część gier którą gram odpala, ale brakuje troche mocy żeby to utrzymać w dobrych FPS`ach, to samo z programami, bo czasami po włączeniu chrome i autocada (jakiś względnie skomplikowany projekt) to zacina. 

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż screeny z programu Cpu-z z różnych zakładek. Szczerze nie ma co tu bardziej ulepszać bo raczej jest bez sensu pakowanie 1660super za 500-600zł gdzie ten sprzęt tyle nie jest warty. Ewentualnie to można zrobić  2x8gb 1333 za około 120 zł jak brakuje ramu w aplikacjach albo grach w które grasz

Edytowane przez leelareso

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.