x-kom hosting

Przegrzewanie procesora

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
bartholomev
utworzono
utworzono

Od momentu wlaczenia komputera procesor siega limit temperatury pasta jest nowa "Thermal grizzly" tylko wentylator do chlodzenie procesora jest ciut stary ale nie wydaje mi sie zeby takie temperatury siegaly na procku bez wlaczonych aplikacji/gier jaka jeszcze moze byc przyczyna nagrzewania sie procka?

Lub moze to jednak wina wentylatora:hm:

Zrzut ekranu 2023-09-10 145530.png

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

a jakie to wgl chłodzenie? bo 7 5800x to baredzo gorący procek

  • Dziękuję 1
bartholomev
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso No jak pisalem Dziadek od amd co w zestawie kiedys dostalem.
nie znam nazwy nwm jak sprawdzic

Dlatego zamowilem juz wodne chlodzenie tylko chce sie upewnic czy to na pewno zalatwi problem.

375754327_1080436622947029_9073005449288174328_n.jpg

375753359_329523199592188_1754745928767248374_n.jpg

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

ło matko. A jakie wodne? Bo na Arctic Liquid Freezer II 360 wyciska dużo z niego a to bardzo dobre chłodzenie. BTW jaka to płyta główna?

  • Dobra wypowiedź 1
bartholomev
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso ARCTIC Liquid Freezer II 240 zamowilem i wez mi powiedz czy wgl jest bezpiecznie uzywac teraz komputer? 
Płyta gigabyte b550m aorus elite

leelareso
komentarz
komentarz

szkoda żyłować go jak na pulpicie się przegrzewa. Powiedz mi jaka to płyta główna bo po sekcji zasilania mi się nie podoba.

  • Super 1
bartholomev
komentarz
komentarz (edytowane)

gigabyte b550m aorus elite mATX

leelareso
komentarz
komentarz

Tak średnio z tą sekcją bez chłodzenia na górze, być musiał patrzeć czy się nie będzie przegrzewać jak będziesz w coś grał.

  • Super 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Ta górna sekcja odpowiada za pamięci ram chyba więc nie powinno być problemu z jej strony... Tutaj za słabe chłodzenie jest i dlatego takie temperatury

  • Super 1
bartholomev
komentarz
komentarz

Okej rozumiem to koncze korzystac z kompa do momentu zamontowania nowego chlodzenia.
Dziekuje za pomoc :szacunek:

leelareso
komentarz
komentarz
8 minut temu, anioł2009 napisał:

Ta górna sekcja odpowiada za pamięci ram

Możesz dać link do jakiegoś artykułu albo schemat. bo zaciekawiłeś mnie tym a w wujku google wszędzie to biorą jako całość.

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso to zależy od płyty... Generalnie w boardview możesz to zobaczyć jak znajdziesz schemat.  Często jest tak że ta górna sekcja odpowiada za ramy i inne pierdółki dlatego nie ma radiatorów. Dopiero droższe modele mają tam chłodzenie ale i rozbudowaną sekcję zasilania gdzie wtedy część odpowaida za linie 12v a cześć za resztę. Sporo można sie nauczyć na YT i filmikach z napraw płyt ALE boardview to podstawa. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.