x-kom hosting

a320 z 7 5700x

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
xszymufinn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, planuję zrobić upgrade procesora i przymierzam się nad ryzenem 7 5700x. Czy z płytą GA-A320M-S2H Rev 3.0 nie będzie żadnych problemów z sekcją zasilania? Planuję też dokupić 2 wentylatory 120 na front do obudowy, żeby obniżyć trochę temperatury, ale nie mam już złącz na wentylatory systemowe także musi być to molex, a nie chce za dużo na takie coś pieniędzy wydawać, bo i tak jakość wentylatora za dużo pewnie w obudowie Krux Astro nie zmieni. Procesor będzie do karty GTX 1660 TI. Co do wentylatorów to myślałem nad tymi - https://allegro.pl/oferta/wentylator-deepcool-120-x-120-mm-3pin-molex-13693497348?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=NjUzYjU5Y2YtYjQ3OC00ZWFjLWE4OTYtN2I5YzMyOTc3Njc4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8edce528-afe1-40d1-a6fb-0bc1e7bc757b

xszymufinn
komentarz
komentarz

@Mogeto Mam wersje biosu F4 od której są te procesory wspierane, lepiej wgrać najnowszą czy wystarczy ta F4?

Mogeto
komentarz
komentarz

Możesz od razu najnowszą czyli F5c, ale na F4 też powinny działać.

  • Dziękuję 1
  • 1 miesiąc później...
xszymufinn
komentarz
komentarz

@Mogeto A jeżeli chodzi o sekcje zasilania płyty z tym procesorem to czy dokupienie radiatora na VRM płyty by coś dało? Czy jest jakiś dostępny do tej płyty?

anioł2009
komentarz
komentarz

@xszymufinn nie ma, trzeba sztukować albo kleic mniejsze kwadratowe przeznaczone do arduino, kart graficznych lub innej elektroniki.

  • Dziękuję 1
xszymufinn
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Czyli po prostu kupić radiatory byle jakie i je dopasować do mojej płyty?  Znalazlem takie https://botland.com.pl/elementy-montazowe-do-raspberry-pi-4b/18746-zestaw-radiatorow-do-raspberry-pi-4b-z-tasma-termoprzewodzaca-czarne-4-szt-5904422379285.html?utm_source=skapiec&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=zestaw-radiatorow-do-raspberry-pi-4b-z-tasma-termoprzewodzaca-czarne-4-szt&utm_term=CPC5

Chociaż chyba nie będzie to aż tak potrzebne skoro ryzen 7 5700x posiada 65 TDP, jednak temperatury lepsze warto mieć zawsze więc raczej zdecyduje się na zakup

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, xszymufinn napisał:

do innych płyt głównych i później je jakoś dopasować do mojej

Bez ciężkiego moddingu tych radiatorów nie da rady...Ponadto mosfety są miedzy kondensatorami...  Trzeba rzeźbić.  Albo dokleić małe.

 

U mnie na mobo na sekcji ramów ( górnej ) też nie było nic...ale dokleiłem i śmiga.

Screenshot_1.jpg.c14a6613552ae47f4ccf529ef97063a3.jpg

9 minut temu, xszymufinn napisał:

Znalazlem takie

Tak, coś takiego...Ale pamiętaj że nie wszystkie będą pasować bez przycięcia, szlifowania itp.  Ważna jest też dobra dwustronna taśma termoprzewodząca...Fabryczna powinna się nadać ale jakby nie chciała się trzymać to trzeba się zaopatrzyć w coś lepszego

  • Dobra wypowiedź 1
xszymufinn
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dzięki, bez przycięcia właśnie pewnie się nie obędzie, ale innego wyboru nie ma, także pewnie kupię te co znalazłem, podobno jest ta dwustronna taśma, jak się nie będzie trzymać dokupię. 

anioł2009
komentarz
komentarz

@xszymufinn Jak dokupić to pamiętaj żeby była termoprzewodząca a nie zwykła.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.