x-kom hosting

Taktowanie na pamięciach RAM

NeyVro
utworzono
utworzono

Cześć,

Mam problem? Nie jestem pewien czy to problem, ale zawraca mi to głowę, więc zwracam się z pytaniem tutaj.
Posiadam pamięci RAM [nizej podam nazwe wszystkiego] 3200mhz, w BIOSie ustawiłem profil A-XMP na profile 1 [u mnie profil1 to 3200mhz], voltage mam na auto [pokazuje między 1,35 a 1,36]. Kości mam na slotach 2 i 4. No i w czym problem? Wchodząc w cpu-z w zakładce memory, pokazuje mi Uncore freq - 1599,6MHz oraz DRAM freq - 1599,6MHz. Wyczytałem w interncie, że to dobrze, bo DDR czyli robie 1600*2 wiec 3200, ale wszedłem na prosty zwykły poczciwy menadżer zadań w zakładce wydajność, to pokazuje mi szybkość - 1600MHz, gdzie u kumpla mając ram 3200, pokazuje właśnie 3200. Spróbowałem też takiego programu do testu wydajności jak "User Benchmark" i po testach wyswietliło mi na stronie ze mam pamięć 3200 ktora jest clocked at 1600. Pytanie, czy to oznacza, ze wszystko u mnie jest w porządku, czy powinienem cos zmienic?

Parametry:
Płyta główna: MSI B450 gaming plus max
Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Pamięć RAM: HyperX fury RGB DDR4 2x8GB 3200MHz CL16

zdjecie1.png

zdjecie2.png

zdjecie3.png

leelareso
komentarz
komentarz

menadżer powinien normalnie pokazywać 3200mhz, pokaż zakładkę spd z program cpu-z

Mogeto
komentarz
komentarz

Z tym menedżerem zadań nie do końca wiadomo o co chodzi, bo on czasem pokazuje połowę wartości, a czasem pełną. Pewnie zależy to od konfiguracji sprzętowej.

CPU-Z zazwyczaj mówi prawdę. Gdybyś miał 1600, to CPU-Z pokazałby 800.

NeyVro
komentarz
komentarz

@leelareso Podsyłam zdjęcie zakładki

zdjecie4.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.